Saņemts EK saskaņojums apgrozāmo līdzekļu atbalstam Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmumiem; VID sāk naudas piešķiršanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Komisijas (EK) saskaņojusi apgrozāmo līdzekļu grantu programmu Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmumiem, līdz ar to Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau tuvākajās dienās sāks atbalsta piešķiršanu, informēja Ekonomikas ministrijā. Saskaņojums algu subsīdiju atbalsta programmai arī tiek gaidīts tuvākajās dienās.

“Beidzot esam saņēmuši EK saskaņojumu vienai no mūsu izstrādātajām atbalsta programmām, līdz ar to tiek uzsākta valsts atbalsta piešķiršana uzņēmējiem, kuru saimnieciskā darbība tika apturēta vai ietekmēta saistībā ar epidemioloģiskās  drošības un sabiedrības veselības aizsardzības noteiktajiem ierobežojumiem, kompensējot apgrozāmo līdzekļu kritumu.

Tie uzņēmumi, kuri pieteikumus Valsts ieņēmumu dienestā jau iesnieguši, atbalstu saņems nekavējoties, savukārt visus pārējos atbalsta saņemšanai aicinu pieteikumus iesniegt līdz 15. janvārim,”

stāstīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība).

Kā zināms, 22. novembrī VID sāka pieteikumu pieņemšanu apgrozāmo līdzekļu grantam. Liela daļa uzņēmumu pieteikumu jau izvērtēti, līdz ar to pēc MK noteikumu spēkā stāšanās VID sāks atbalsta piešķiršanu.

Klikšķināt, lai palielinātu:

 

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norādīja, ka tie uzņēmēji, kuriem atbalsts pienākas, to savlaicīgi saņems. “VID ir veicis visus nepieciešamos priekšdarbus, lai tie uzņēmumi, kuriem atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem pienākas atbalsta līdzekļi Covid-19 krīzes pārvarēšanai, tos savlaicīgi saņemtu,” norādīja Jaunzeme.

Uzņēmumiem, pašnodarbinātām personām un patentmaksātājiem, kuru darbība būtiski ietekmēta Covid-19 izplatības ieviesto ierobežojumu dēļ, pieteikums atbalsta saņemšanai par oktobri un novembri jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā līdz 2022. gada 15. janvārim. 

Grants apgrozāmajiem līdzekļiem pieejams 30% apmērā no uzņēmuma bruto darba algas, tai skaitā arī veiktās darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kopsummas, par kuru aprēķināti darba algas nodokļi 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī, bet ne vairāk kā 250 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī atsevišķi (2 300 000 eiro saistītu personu grupai). 

Apgrozāmo līdzekļu granti līdz nākamā gada janvāra beigām būs pieejami nodokļu maksātājiem, kuru saimnieciskā darbība ir liegta saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredzētajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Uzņēmumiem iesniegums atbalsta saņemšanai par 2021. gada decembri elektroniski jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā līdz 2022. gada 15. janvārim, savukārt iesniegums atbalsta saņemšanai par 2022. gada janvāri – līdz 2022. gada 15. februārim. Papildu informācija par atbalsta programmu nosacījumiem un pieteikšanās kārtību publicēta VID tīmekļa vietnē.

KONTEKSTS:

VID pirmajā pieteikšanās nedēļā bija saņēmis vairāk nekā 6600 iesniegumu Covid-19 atbalstam – algu subsīdijām un apgrozījuma grantam par oktobri un novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti