Rīgā vasaras terases varēs turpināt darboties arī ziemā; nepiemēros pašvaldības nodevu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arī šajā rudens un ziemas sezonā Rīgas kafejnīcas un restorāni varēs turpināt apkalpot klientus vasaras terasēs, turklāt par terašu izmantošanu netiks piemērota pašvaldības nodeva, informēja Rīgas domē.

Vasaras sezonas terases varēs nedemontēt, ja arī terases darbība tiks pārtraukta. Šādā gadījumā obligāti ir jāinformē Apkaimju iedzīvotāju centrs. Ja terases darbība tiks turpināta arī pēc 31. oktobra, nepieciešams saņemt Apkaimju iedzīvotāju centrā atļauju sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai.

Tagad visā Rīgas teritorijā pašvaldības iekārtotās tirdzniecības vietas, kur tirdzniecība tiek veikta uz galdiem, daļai no konkrētajā adresē izvietotajām vietām laika periodā no aprīļa līdz novembrim ir pieļaujama tirdzniecība tikai ar pašu audzētu produkciju. Šīs vietas paredzētas tirdzniecības veikšanai fiziskām personām, kurām nav jāreģistrē saimnieciskā darbība.

Pašvaldībā skaidroja, ka ir mainītas pašvaldības nodevas likmes reģistrētai ielu tirdzniecībai, nosakot to vienādu visā Rīgas teritorijā un paredzot samazināt iepriekš noteikto pašvaldības nodevas likmi 1,42 eiro fiziskai personai, kurai atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, līdz vienam eiro. Tāpat līdz vienam eiro ir samazināta pašvaldības nodevas likme amatniekiem, ja tirdzniecību veic pats.

Savukārt saimnieciskās darbības veicējiem par iepirktas produkcijas tirdzniecību nodevas likme ir paaugstināta līdz pieciem eiro iepriekšējo 2,85 un 1,42 eiro vietā. Mājas apstākļos ražotas pārtikas produkcijas tirdzniecībai, saldējuma, Ziemassvētku eglīšu un biškopības produktu tirdzniecībai noteikta pašvaldības nodeva 3 eiro, savukārt pašu audzētas augkopības pārtikas vai nepārtikas produkcijas tirdzniecību, ja tirdzniecību veic pats – 2 eiro.

Pašvaldības nodevas aprēķināšanā tiek ņemta vērā jumta projekcijas uz zemes aizņemtā platība gadījumos, ja šī platība ir lielāka nekā tirdzniecībai atvēlētais galds, izņemot ja tirdzniecība tiek veikta pašvaldības iekārtotās ielu tirdzniecības vietās.

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem Covid-19 pandēmijas laikā, Rīgas dome arī pieņēmusi grozījumus saistošajos noteikumos “Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Rīgā", kas paredz turpmāko mēnešu laikā nepiemērot pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās atsevišķiem ielu tirdzniecības veidiem.

Ielu tirdzniecībai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai nodeva netiks piemērota līdz 2022. gada 31. martam,

bet līdz nākamā gada beigām paredzēts nepiemērot pašvaldības nodevu ielu tirdzniecībai pasākumu, Ziemassvētku, īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībai un amatniekiem tirdzniecības veikšanai reģistrētā ielu tirdzniecībā.

Samaksātā nodeva par periodu līdz 2022. gada 31. decembrim tiks atmaksāta līdz 2021. gada 30. decembrim, jo uz 2022. gadu tirdzniecības atļaujas var tikt izsniegtas, sākot no 2021. gada 1. oktobra, norādīja pašvaldībā.

Rīgas dome šogad pieņēma jaunus ielu tirdzniecības noteikumus, kas paredz sniegt atbalstu uzņēmējiem Covid-19 krīzes seku mazināšanai, atvieglojot ielu tirdzniecības vietu un vasaras terašu saskaņošanu, vienlaikus samazinot arī saskaņošanai nepieciešamo procedūru skaitu. Tika arī atļauta tirdzniecība no mobilām bāra virtuvēm, kas izvietotas ārpus terases teritorijas uz brauktuves, aizņemot autostāvvietu daļu, tirdzniecību atļaujot no aprīkota mehāniskā transportlīdzekļa vai piekabes.

Arī ziemas sezonā uzņēmēji var izvietot kafejnīcu vasaras terases, neprasot saskaņojumu no Pilsētas attīstības un Satiksmes departamentiem,

ja terašu izvietošana tiks veikta pēc pašvaldības izstrādāta tipveida risinājuma.  Taču joprojām ir jāsaņem atļauja ielu tirdzniecības veikšanai, ko izsniedz Apkaimju iedzīvotāju centrs, norādīja pašvaldībā.

Joprojām ir spēkā nosacījums, ka Pilsētas attīstības departamenta saskaņojums nav nepieciešams, ja sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu vietā plānots izvietot tikai galdus un krēslus, kas ir konkrētai pilsētvides zonai atbilstoša dizaina, krāsu risinājuma, kvalitatīva materiāla un viegli pārvietojami.

Savukārt Satiksmes departamenta saskaņojums ielu tirdzniecības veikšanai ir saņemams Apkaimju iedzīvotāju centrā vienlaicīgi ar atļauju ielu tirdzniecības veikšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti