Sadaļas Sadaļas

Rēzeknē no 1. marta par 0,5% samazināsies siltumenerģijas tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Rēzeknes siltumtīkli" jaunus siltumenerģijas tarifus. Šogad martā siltumenerģijas tarifs būs par 0,5% zemāks – 49,32 EUR/MWh (bez PVN). Jaunais tarifs tiks piemērots lietotājiem Rēzeknē, informēja SPRK.

Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties kurināmā (koksaidu granulas) izmaksu samazinājumam aptuveni 20% apmērā. SIA “Rēzeknes siltumtīkli” ražošanas procesā izmanto gan koksaidu granulas, gan dabasgāzi, gan arī iepērk siltumenerģiju (96% no kopējā apjoma).

SPRK 2020. gadā piešķīrusi SIA "Rēzeknes siltumtīkli" atļauju pašai noteikt siltumenerģijas tarifus kurināmā cenu un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņu gadījumā.

Tas nozīmē, ja kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas cena nākotnē būs vēl zemāka par to, kas iekļauta tarifā, komersantam pie nemainīga kurināmā patēriņa un iepirktās siltumenerģijas apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu.

Kopumā SPRK ir izsniegusi šādas atļaujas 19 regulētiem siltumapgādes komersantiem Latvijā, kas veido aptuveni 25% no kopējā regulēto siltumenerģijas komersantu skaita Latvijā, kas izmanto šādu pieeju.

SIA "Rēzeknes siltumtīkli" pašas noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas tarifu aprēķinu iesniedza SPRK 2021. gada 21. janvārī. SPRK izvērtējusi iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secinot, ka tarifi atbilst metodikai un esot pamatoti.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē:

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt