«RB Rail» padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Karolis Sankovskis

Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Karolis Sankovskis un priekšsēdētāja vietnieka amatos Rīu Sillavi un Edvīns Bērziņš, informēja kopuzņēmumā. Pamatojoties uz akcionāru līgumu un padomes statūtiem, priekšsēdētājs un divi tā vietnieki ik gadu tiek iecelti rotācijas kārtībā.

Par "RB Rail"

  • "RB Rail" ir 2014.gada oktobrī dibināts trīs Baltijas valstu kopuzņēmums. "RB Rail" vienlīdzīgi akcionāri ir SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" no Latvijas, "Rail Baltica Statyba" no Lietuvas un "Rail Baltic Estonia" no Igaunijas.
  • "RB Rail" ir "Rail Baltica" projekta centrālais koordinators. Projekts paredz ātrgaitas dzelzceļa līnijas izbūvi no Tallinas līdz Lietuvas-Polijas robežai. "Rail Baltica" būs elektrificēta pasažieru dzelzceļa līnija.

Avots: "RB Rail"

Pirms darbības uzņēmumā "Lietuvos Geležinkeliai" Sankovskis bija Lietuvas elektrības pārvades sistēmu operatora "Litgrid AB" valdes loceklis un vadīja uzņēmuma stratēģiskās infrastruktūras departamentu. Viņš bija atbildīgs par tādiem stratēģiski nozīmīgiem projektiem kā elektrības pārvadu savienojumu starp Lietuvu un Poliju (LitPol Link) un Lietuvu un Zviedriju (NordBalt) ieviešanu.

Sankovskis strādājis arī par Vides departamenta vadītāju (LitPol Link Sp. z o. o.) un juristu ("Lietuvos Energija AB") Lietuvas TSO grupas uzņēmumos.

Sankovskim ir Viļņas Mikola Romera universitātes bakalaura grāds tiesību zinātnē un ''Eksmarseļas 3'' universitātes Provansā, Francijā, maģistra grāds tiesību zinātnē. 

Akcionāru līgums nosaka, ka padomes priekšsēdētāja amatu katru gadu ieņem kāds no kopuzņēmuma valstu pārstāvjiem rotācijas kārtībā. 2019. gada prezidējošā valsts ir Lietuva.

"2018. gads bija nozīmīgs "Rail Baltica" Globālā projekta ieviešanā. Pagājušajā gadā projekta komandas visās Baltijas valstīs sasniedza vairākus ievērojamus mērķus, tai skaitā pirmo būvprojektu iepirkumu izsludināšanu, kā arī vienošanās noslēgšanu par Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) grantu.

Vēlos saglabāt šo pozitīvo virzību un veiksmīgo sadarbību, drīzumā strādājot ar jauno kopuzņēmuma valdes priekšsēdētāju.

Ir svarīgi turpināt uzkrāt projekta pieredzi un briedumu arī nākamajā gadā, lai mēs būtu sagatavoti nākamajiem CEF pieteikumiem, piesaistot jaunas finansēšanas iespējas," stāstīja "RB Rail" padomes priekšsēdētājs Sankovskis.

Padomi veido seši tās locekļi - katrs akcionārs izvirza divus biedrus uz trīs gadiem. Igaunijas pārstāvji ir Anti Mopels,  Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas padomnieks transporta un loģistikas jautājumos, un Rīa Sillave, "Rail Baltic Estonia" valdes priekšsēdētāja. Latviju pārstāv Edvīns Bērziņš, VAS "Latvijas dzelzceļš'' valdes priekšsēdētājs", un Vineta Rudzīte, VAS "Latvijas dzelzceļš" juridisko un administratīvo lietu speciāliste. Lietuvu reprezentē Karolis Sankovskis, "Rail Baltica Statyba" izpilddirektors un AB "Lietuvos Geležinkeliai" dzelzceļa infrastruktūras direkcijas vadītājs, un Roms Šveds, "Lietuvos Geležinkeliai" valdes priekšsēdētājs.
 
"RB Rail" ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu "Rail Baltica" projektu - pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. "RB Rail" ir centrālais "Rail Baltica" projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti