«Olainfarm» iegādājies 47,5% «Silvanola» kapitāldaļu

Latvijas zāļu ražotāja AS „Olainfarm” iegādājusies 47,5% trešā lielākā Latvijas farmācijas uzņēmuma SIA „Silvanols” akciju. Tuvākajā laikā plānots slēgt līgumu par vēl vairāk nekā 20% akciju iegādi. Šis darījums ļaus abiem uzņēmumiem paplašināt ražošanas virzienus, produktu portfeli, kā arī apgūt un nostiprināties arvien jaunos tirgos, teikts „Olainfarm” paziņojumā biržai.

„„Olainfarm” pēdējo gadu laikā ir spēcīgi investējis uzņēmuma produktu portfeļa, noieta tirgu un darbības virzienu paplašināšanā. „Silvanols” akciju iegāde ir vēl viens solis tuvāk „Olainfarm” vīzijai kļūt par vadošo gatavo zāļu un ķīmiski-farmaceitisko produktu ražotāju Baltijā, kura produkcija ir pazīstama un pieejama visā pasaulē. Mēs saredzam ievērojamu iespēju kāpināt izaugsmes jaudu, apvienojot abu uzņēmumu ekspertīzi, pieredzi un eksporta potenciālu, kā arī veidojot un attīstot kopīgus projektus,” norāda „Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš.

„Silvanols” līdzīpašniece un valdes locekle Ieva Leimane norāda, ka „šis ir loģisks nākamais uzņēmuma attīstības solis. Jauna uzņēmuma dalībnieka ienākšana „Silvanolā” ļaus uzņēmumam straujāk attīstīties, pilnveidot piegādes ķēžu jeb loģistikas sistēmu un, kas ir ļoti būtiski, iegūt produktu noietu jaunos ārvalstu tirgos. Es esmu pārliecināta un to parāda arī līdzšinējā „Silvanola” pieredze, ka mūsu produkti ir ļoti konkurētspējīgi ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās”.

„Silvanols” valdes priekšsēdētājs Viesturs Gurtlavs uzsver, ka "notikušās izmaiņas uzņēmuma dalībnieku sastāvā veicinās jaunu zināšanu un pieredzes ieplūšanu uzņēmumā. Tas savukārt paaugstinās „Silvanols” konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos”.

Līdz ar darījuma starp „Olainfarm” un „Silvanols” noslēgšanu, „Olainfarm” valdes loceklis Lapiņš ir kļuvis arī par „Silvanols” valdes locekli.

2012.gadā „Silvanols” strādāja ar 1,993 miljonu latu apgrozījumu un guva 136 000 latu peļņu.

Kā ziņots, „Olainfarm” paplašina darbību, iegādājoties akcijas vienā no lielākajiem saistītās nozares uzņēmumiem. Līdz ar to „Olainfarm” paplašinās ražošanas virzienus un produktu portfeli, kā arī apgūs arvien jaunus tirgus.

Iepriekš arī ziņots, ka „Olainfarm” šogad plāno pievērsties uztura bagātinātāju un medicīnisko ierīču tirgum, 6.martā notikušajā virtuālajā tiešsaistes konferencē atklāja uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Lapiņš gan toreiz atzīmēja, ka vēl nevar atklāt konkrētas detaļas, jo „Olainfarm” par konkrētiem darbības virzieniem vēl tikai lemšot, taču viņš norādīja, ka viens no variantiem varētu būt sadarbības izveidošana ar kādiem uzņēmumiem, kas jau patlaban darbojas šajās jomās.

Jau ziņots, ka „Olainfarm” koncerns pērn sasniedza jaunu peļņas rekordu, nopelnot 9,75 miljonus latu. Tas ir par 41% vairāk nekā 2011.gadā, kad „Olainfarm” peļņa bija 6,91 miljons latu. Koncerna apgrozījums pērn bija 52,91 miljons latu, liecina neauditētie dati.

Kompānijas darbības plāns paredz, ka „Olainfarm” konsolidētais apgrozījums šogad sasniegs 59 miljonus latu, bet peļņa veidos 11,5 miljonus latu. Savukārt nekonsolidētais apgrozījums šogad sasniegs 50 miljonus latu, bet nekonsolidētā peļņa - 11 miljonus latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti