Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sarūk LB prezidenta amata kandidātu loks

Par gāzi būs jāmaksā mazāk

Mājsaimniecībām no nākamā gada samazināsies maksa par dabasgāzi

Zemākā dabasgāzes cena pēdējo desmit gadu laikā. Šādu situāciju nākamā gada pirmajā pusē sola pirmdien, 2. decembrī, publicētie "Latvijas gāzes" dabasgāzes tarifi 2020. gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Gaidāmais gāzes tarifa samazinājums atkarībā no patēriņa svārstās no nepilniem 7% līdz vairāk nekā 10%.

Paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" liecina, ka mājsaimniecībām, kuras patērē līdz 250 kubikmetriem dabasgāzes gadā, diferencētais tirdzniecības gala tarifs ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) un akcīzes nodokli 2020. gada pirmajā pusgadā samazināsies par 6,8% - no 0,55436 eiro par kubikmetru līdz 0,51671 eiro par kubikmetru, bet mājsaimniecībām, kuras patērē no 250 līdz 500 kubikmetriem dabasgāzes, gala tarifs saruks par 7% - no 0,51643 eiro par kubikmetru līdz 0,4805 eiro par kubikmetru.

Vienlaikus mājsaimniecībām, kuras patērē no 500 līdz 25 000 kubikmetru dabasgāzes gadā, gala tarifs samazināsies par 10,2% - no 0,35399 eiro kubikmetrā līdz 0,31806 eiro kubikmetrā.

Savukārt maksājuma par dabasgāzi fiksētā daļa nākamā gada pirmajā pusgadā saglabāsies nemainīga, proti, sadales pakalpojuma fiksētā maksa ar PVN par atļauto slodzi līdz sešiem kubikmetriem stundā joprojām būs 2,14 eiro mēnesī, par atļauto slodzi no 6,1 līdz 10 kubikmetriem stundā - 8,02 eiro mēnesī, par atļauto slodzi no 10,1 līdz 16 kubikmetriem stundā - 12,83 eiro mēnesī, par atļauto slodzi no 16,1 līdz 25 kubikmetriem stundā - 19,57 eiro mēnesī, bet par atļauto slodzi no 25,1 līdz 40 kubikmetriem stundā - 29,06 eiro mēnesī.

Tarifu samazinājumu sekmējis gan dabasgāzes cenas kritums globālajā tirgū, gan Latvijas, Igaunijas un Somijas tikko noslēgtā vienošanās par vienota gāzes tirgus izveidi.

Tas nozīmē, ka, transportējot dabasgāzi šo valstu starpā, nebūs jāmaksā par robežu šķērsošanu, kā tas ir citur Eiropā. Tiesa, vienlaikus regulators apstiprinājis pieaugumu gāzes sadales tarifam, tomēr iepriekš minētās pozitīvās izmaiņas to kompensē.  

"Ir zemākā dabasgāzes cena mājsaimniecībām kopš 2008. gada. Tā ka var teikt, ka mājsaimniecību lietotāji šajā ziemā var būt droši, droši izmantot dabasgāzi apkurei, ēdiena gatavošanai un nebaidīties par lieliem rēķiniem, tiem vajadzētu būt vēsturiski zemākajā līmenī pēdējo 10 gadu laikā," sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Dabasgāzes lietotājiem ar gada patēriņu līdz 25 000 kubikmetru tarifi mainās divas reizes gadā - 1. janvārī un 1. jūlijā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt