LTV: VID rotēs vadošos darbiniekus, varētu veidot jaunu Nodokļu policiju

Valsts ieņēmumu  dienesta (VID) darbinieku rotācija skars ari vadošos darbiniekus, bet Finanšu policiju un Muitas policiju varētu apvienot, veidojot jaunu Nodokļu policiju, ziņo LTV “Panorāma”. 

VID ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis  varētu turpināt darbu VID citā struktūrā – finanšu kontroles un naudas piedziņas  nodaļā.

Izmaiņas varētu skart VID Finanšu policiju, ko vada  Kaspars Podiņš, un  VID Muitas policijas pārvaldi, ko vada Edijs Ceipe. Abas iestādes varētu pavienot, izveidojot Nodokļu policiju, un Podiņš varētu turpināt darbu vadošajā amatā. 

VID ģenerāldirektores vietnieks Aigars Undzēns varētu turpināt darbu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts reģionālās attīstības aģentūras vadītāja amatā.  

Jau vēstīts, ka Čerņeckis iepriekš, komentējot iecerētās VID darbinieku rotācijas, paziņoja, ka tās “saistītās ar politisko fonu” un iesāktajām lietām, kuras saistītas ar Saeimas deputātiem un viņu darbiniekiem. Taču viņš nenosauca konkrētus vārdus un to, kas tieši un ko vēlas panākt.

 

VID vadītāja Iāra Pētersone finanšu ministrei  iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.  

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.  

Ministre arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija. 

VID Finanšu policijas reputāciju iedragājuši Latvijas Televīzijas raidījumos „De facto” un „Aizliegtais paņēmiens” atklātie fakti. Proti, pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “De facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes - skolotājas - saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu. Savukārt LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" atklāja, ka Dirnēna ģimenei pieder vērienīgi īpašumi un virkne uzņēmumu, taču naudas izcelsme tajos – neskaidra. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt