Līdz ar Senāta lēmumu kosmētikas ražotājs atgūst tiesības uz preču zīmi «Dzintars»

Augstākās tiesas jeb Senāta Civillietu departaments lēma neturpināt tiesvedību lietā par tiesībām uz preču zīmi "Dzintars". Tādējādi paliek spēkā iepriekšējās tiesu instances spriedums, ar kuru AS "Dzintars" atjauno īpašuma tiesības uz attiecīgo preču zīmi.

Augstākā tiesa paziņojumā medijiem informēja, ka 2020. gada februārī maksātnespējīgās AS "Dzintars" maksātnespējas procesa administrators tiesā cēla prasību pret bijušo AS "Dzintars" īpašnieku un valdes priekšsēdētāju Iļju Gerčikovu. Strīds bija par darījumu, ar kuriem tiesiskās aizsardzības procesa laikā atbildētājam bez atlīdzības tika atsavinātas prasītājas saimnieciskajā darbībā izmantotās vārdiskās un figurālās nacionālās, Eiropas Savienības un starptautiskās preču zīmes "Dzintars" un "Future Formula" spēkā esību.

Gan pirmās instances tiesa, gan apelācijas instances tiesa prasību apmierināja. Tiesa nosprieda, ka darījumi ir spēkā neesoši un īpašuma tiesības uz preču zīmēm ir atjaunojamas maksātnespējīgajai akciju sabiedrībai "Dzintars".

Šogad 19. septembrī Senāta Civillietu departaments lēma neierosināt kasācijas tiesvedību šajā lietā. Senāts šādu lēmumu pieņēma, jo, izvērtējot atbildētāja kasācijas sūdzībā minētos argumentus, Senātam nebija acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā ietvertais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā.

Senāta lēmums nav pārsūdzams.

Attiecīgi līdz ar Senāta lēmumu stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas 2022. gada 10. jūnija spriedums, ar kuru apmierināta maksātnespējīgās AS "Dzintars" prasība pret bijušo "Dzintars" īpašnieku un valdes priekšsēdētāju par darījumu atzīšanu par spēkā neesošu un īpašuma tiesību atjaunošanu uz preču zīmēm.

KONTEKSTS:

"Dzintara" aktīvus par 5,5 miljoniem eiro iegādājās "Skinest Group" uzņēmums SIA "Ritrem". Kompānija "Ritrem" reģistrēta 2006. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Igaunijas "Skinest Group", bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, vēstīja LETA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt