Latvijas ostās jūnijā nedaudz sarucis kravu apjoms; šogad būtiski vairāk Kazahstānas kravu

Jūnijā Latvijas ostās kopumā pārkrauti 3,4 miljoni tonnu kravu, kas salīdzinājumā ar maiju ir samazinājums par 228,8 tūkstošiem tonnu jeb 6%, liecina Satiksmes ministrijas apkopotie operatīvie dati.

Savukārt kopumā gada pirmajā pusē kravu apgrozījums Latvijas ostās sasniedza 23,58 miljonus tonnu, kas, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2021. gadā, ir kāpums par 15,2% jeb 3,10 miljoniem tonnu kravu.

Ostu apgrozījuma pieaugumu galvenokārt ir nodrošinājušas tranzīta kravas no Kazahstānas, īpaši akmeņogļu kravas.

Arī turpmāk, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, sadarbībai ar Kazahstānu būs būtiska nozīme, lai nodrošinātu Latvijas dzelzceļa sistēmas veiksmīgu darbu, paziņojumā medijiem norādīja Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ("Konservatīvie").

Dati liecina, ka sankciju ietekmē jūnijā turpināja samazināties naftas produktu un ķīmisko beramkravu kravu plūsmas.

Gada pirmajos piecos mēnešos lielajās ostās pārkrauti 4,4 miljoni tonnu akmeņogļu, kas ir pieaugums par 20,6  reizēm, salīdzinot ar pagājušā gada šādu pašu periodu. Taču jūnijā pārkrautie 577,7 tūkstoši tonnu akmeņogļu ir samazinājums par 6% attiecībā pret maiju. Visvairāk akmeņogļu maijā pārkrauts Rīgas ostā – 464,7 tūkstoši tonnu, kam seko Ventspils osta ar 113 tūkstošiem tonnu pārkrautu ogļu.

Lai gan jūnijā pārkrauto naftas produktu kravu apjoms salīdzinoši ar maiju palielinājies par 4%, tomēr salīdzinājumā ar pagājušo gadu tas ir samazinājies par 16% – piecos mēnešos kopā pārkrautas 3,8 milj. tonnu naftas produktu.

Savukārt konteinerizēto kravu apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos palielinājies un sasniedza 2,4 miljonus tonnu, kas, salīdzinot 2021. gadu, ir kāpums par 16,6%, bet  ro-ro kravu apgrozījums sasniedza 1,9 miljonus tonnu, kas, salīdzinot ar 2021. gadu, ir kāpums par 17,5%.

Kopējais dzelzceļa kravu apgrozījums šī gada 6 mēnešos sasniedza 12,2 miljonus tonnu, kas, salīdzinot ar 2021. gadu, ir kāpums par 17,6%. Dzelzceļa pārvadājumu jomā pieaugumu nodrošināja Kazahstānas izcelsmes ogļu kravu transports. Pa dzelzceļu pārvadāto naftas produktu kravu apgrozījums samazinājies līdz 2,16 miljoniem tonnu, kas gada laikā ir kritums par 35%. Savukārt labības kravu apgrozījums sasniedza 2,03 miljonus tonnu, kas, salīdzinot ar 2021. gadu, ir kāpums par 11%.

Kravu apgrozījums ar Krieviju jau vairākus mēnešus turpina samazināties, bet ar Baltkrieviju kravu apgrozījums saglabājas nenozīmīgs.

Savukārt Kazahstānas kravu apjoms gada laikā pieaudzis 72 reizes – pērn gada pirmajos sešos mēnešos “LDZ Cargo” pārvadāja 34 tūkstošus tonnu Kazahstānas kravu, bet šogad šajā paša laika periodā – jau 2,46 miljonus tonnu kravu no šīs valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti