Latvijā pirmais «Lidl» veikals būs Purvciemā; mikrorajona iedzīvotāji iebilst

Purvciemā plānots būvēt Vācijas mazumtirdzniecības tīkla "Lidl" veikalu, kas būs pirmais šī tīkla veikals Latvijā, raksta "Rus.lsm.lv", atsaucoties uz  LTV7 raidījuma "Segodnja večerom" ziņoto. Tiesa, mikrorajona iedzīvotāji ir negatīvi noskaņoti pret šo ideju, jo veikala būvniecībai nāksies sašaurināt zaļo zonu. Mazumtirdzniecības eksperti lēš, ka jauna spēlētāja ienākšana tirgum nāks par labu.

Vācijas zemo cenu mazumtirdzniecības tīkls "Lidl" jau paspējis padarīt trakus iedzīvotājus Lietuvā. Tur “Lidl” ienāca pērn maija nogalē, atverot 15 tirdzniecības centrus, kas izraisīja pat zināmu ažiotāžu. Pie dažiem veikaliem Lietuvā dežurēja "ātrā palīdzība'', jo par spīti karstumam tūkstošiem lietuviešu stundām stāvēja pie ieejas, lai tiktu veikalā.

Jauna spēlētāja ienākšana Latvijas mazumtirdzniecības sektorā patērētājiem mūsu valstī nāks par labu, lēš eksperti.

"Tirgus vienmēr mainās, attīstās un nestāv uz vietas. Piemēram, viens tirgus dalībnieks "Prisma" aizgāja, cits pēc laika atnāks. Patērētājs iegūs jebkurā  gadījumā tāpēc, ka cenas lielveikalos samazināsies. Un Lietuvas piemērs rāda, ka "Lidl" ienākšana izraisīja ažiotāžu," teica Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) stratēģiskās komunikācijas direktors Jānis Tomels.

"Ja Latvijas mazumtirdzniecības sektorā parādīsies jauns, spēcīgs spēlētājs, jauna veikalu ķēde, tad tas būs tikai uz labu. Konkurence saasināsies, un spēcīga konkurence vienmēr ir patērētāja interesēs.

Grūti spriest par veikalu tīkla stratēģiju, taču, spriežot pēc pieredzes citās valstīs, var gaidīt spiedienu uz cenām," atzina Latvijas Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Tāpat KP cer, ka mazumtirdzniecības tīkla attieksme pret saviem piegādātājiem būs godīga. "Katru dienu mēs saskaramies ar to, ka tirgotāji mēģina panākt ļoti lielas atlaides no preču piegādātājiem, bet tanī pašā laikā mēs veikalu plauktos redzam uzcenojumu 30%-50% apmērā," atzina Ābrama.

LTA vadītājs gan uzskata, ka atlaides gaidāmas tikai sākumā. "Politika, pie kuras parasti pieturas "Lidl", runā, ka cenas būs zemas tikai sākumā un pēc tam, visticamāk, pieaugs. Un, tā kā viņi parasti īsteno kopīgu preču pirkumu Eiropā, sadarbība ar vietējo ražotāju aizies uz nulli, kas novedīs pie tā, ka valsts saņems mazāk naudas," skaidroja LTA vadītājs Henriks Danusēvičs.

Daļa Purvciema iedzīvotāju gan nav mierā ar plānu “Lidl” veikalu atvērt šajā Rīgas mikrorajonā, jo saskaņā ar projektu nāksies nocirst 29 kokus.

"Visi iedzīvotāji ir pret veikala būvniecību," teica Egils. “Šeit ir koki, kas te gadiem auguši un kuru vietā plānots uzbūvēt milzīgu autostāvvietu. Esmu par – lai būvē, taču vietās, kur nebūs skartas cilvēku tiesības uz svaigu gaisu."

Purvciema iedzīvotāja Vasiļisa norāda, ka mikrorajonā jau ir gana daudz lielveikalu. Tikmēr daži citi Purvciema iedzīvotāji, kas pabijuši “Lidl” veikalos citās valstīs, neiebilst pret šī veikala parādīšanos mikrorajonā.

"Kad mēs braucām pa Itāliju, pa Eiropu – tie diezgan bieži ir sastopami. Mēs bijām apmierināti, tur var nopirkt visu. Var nopirkt vairumā, var nopirkt mazumā,” atzīmēja Elēna.

Pēc veikalu skaita “Lidl’’ ir piektā lielākā mazumtirdzniecības ķēde pasaulē. Tā ir pārstāvēta visās Eiropas Savienības valstīs, izņemot Latviju un Igauniju. Vācijas veikalu ķēde centās ienākt Latvijā pirms vairāk nekā desmit gadiem un tālab pat iegādājās zemi veikalu būvei. Taču vēlāk – pēc ekonomiskās krīzes reģionā – kompānija pārskatīja savus plānus un zemi pārdeva.

8 komentāri
Andris Ruskulis
Stulbums. Pļavniekos Deglava ielā stāv tukša, kādreizējās Prizmas ēka. BLAKUS Prizmas ēkai ir uz pusi mazāks zemes pleķis kur iedzīti pamati (kādreiz plānota kāda būvniecība) tagad vienkārši pliks zemes pleķis ar pamatiem. Arī netiek izmantots jau gadiem. Kapēc bojāt zaļo zonu cirst milzīgus kokus ja ir jau teritorijas kuras varizmantot? Tā jau Purvciemā un Pļavniekos uz katra stūra pa lielveikalam.
Maris Leja
Lūdzu, pasteidzieties! Un vairākus veikalus vienlaicīgi. Sekmes garantētas- esošo veikalķēžu pieviltie ātri pārslēgsies. Atgriežoties Latvijā, ir nepatīkami redzēt cenu uzskrūvēšanu. Īpaši, zinot ienākumu līmeni. Lai slava vācu efektivitātei!
Aivars Sturitis
nevaru sagaidīt kad beidzot būs uzbūvēts LIDLs. Iespējams ka vietu varēja izvēlēties citu. Tie, kuri iebilst nav bijuši LIDL ne reizi, vai arī ir RIMI un Maxima uzpirkti troļli. Lidlā visā pasalē īr adekvātas cenas, ko neteikšu par iepriekš minētiem.
Ilmars Zubkins
Jā starp citu, Ābramas kundze, cik jums samaksāja leiši, un cik bija gatavi maksāt skandināvu Rimi lai izveidotu tur veikalu, vai par to lai maxima atgrieztos Domina shoping???????????
Ilmars Zubkins
Par Prisma bijušajām telpām vēl joprojām cik zinu nav skaidrs, jā, ideja laba, bet ir vēl viens blakus apstāklis, ja LIDL apsola man ka es neredzēšu mūsu veikalos vairs leišu ražojuma piena produktus, tādus kā Annele,, Pik-nik, Džiugas, Miau, Anneles "šuamenīti" biezpiena sieriņa izskatā, Rokiškio un Vilkišku produktus ar ko PROTAMS nodarbojas "izcelsmes valsts" veikalu tīkls maxima, un diemžēl sāk nodarboties arī Rimi...., Vācieši uz priekšu!!!!!!!
Kristine Liepina
Šodien visa peļņa pieder nevis ražotājam, reālā darba darītājam, labuma radītājam, bet starpniekiem, lielajiem monopolistiem! Lielveikali pieprasa preci no ražotājiem ar 40-50% atlaidi, bet cenas patērētājam nekļūst no tā zemākas! Tieši tāpēc Latvijā gandrīz neko vairs neražo un ja ražo, tie nav vietējie, bet tā saucamie investori! Mums savulaik stāstīja, cik labi esot investori un mums būšot darba vietas un viss tik iešot augšā ..., faktiski, pasakot, ka labāk būt kalpam, nevis saimniekam. Ar skaistiem lozungiem par investoriem ir iznīcināta visa mūsu pašu tautsaimniecība, tagad varam visu pirkt no citiem ... un, ak jā, arī pat šie investori, mērķtiecīgi ļaunprātīgās nodokļu politikas dēļ, sāk pārcelt savus biznesus uz citām, šajā ziņā labvēlīgākām valstīm ...
Artūrs Kivlenieks
kapēc viņi nevarēja paņemt to platību, kur tikko aiztaisīja Prizmu ciet pļavnieku bērzu birzī? nebūtu nekas jāizcērt un platība ar laba!!
Dzherijs
Kad uzraksta tā vienkārši - 29 koki, var šķist, tas taču sīkums, ko tie iedzīvotāji tur pukst. Taču runa ir par ilggadīgiem kokiem, kas aizņem pamatīgu gabalu, un to funkcija neaprobežojas tikai ar skābekļa radīšanu, kura sliktumā pārāk neies, ja tie pazudīs. Pilsētas un jo sevišķi aktīvu mikrorajonu vidē lieliem kokiem ir arī citas funkcijas, tajā skaitā karstuma, putekļu un trokšņa aiztures. Pētījumi rāda, ka pēc koku izciršanas trokšņa līmenis var palielināties pat par 10 decibeliem... Daļai iedzīvotāju palielināsies saules tiešs starojums telpās, un tas nebūt ne vienmēr ir tik veselīgi. Un tā var saukt vēl citus iemeslus. Tas nebūt nenozīmē, ka iedzīvotāji ir pret veikala celšanu kā tādu un uzņēmējdarbības veicināšanu! Taču būvniecībā noteikti var atrast citus risinājumus.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti