Sadaļas Sadaļas

«Latvenergo» koncerna nerevidētā peļņa pērn pieaugusi par 24%

Valsts AS "Latvenergo" koncerna ieņēmumi 2019. gadā sasniedza 841,6 miljonus eiro, kas ir par 2,8 miljoniem eiro lielāki nekā 2018. gadā. Savukārt peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu augusi par 18,4 miljoniem eiro jeb 24%, sasniedzot 94,4 miljonus eiro, liecina publiskotie "Latvenergo" koncerna nerevidētie 2019. gada darbības rezultāti.

"Latvenergo" koncerna EBITDA (peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) pārskata gadā samazinājusies par 14%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un sasniedza 243,5 miljonus eiro. To negatīvi ietekmēja par 57 miljoniem eiro mazāka peļņas vai zaudējumu aprēķinā atzītā "Latvenergo" TEC jaudas maksājumu kompensācija. Tāpat finanšu rezultātus negatīvi ietekmēja mazāka elektroenerģijas izstrāde Daugavas HES.

2019. gadā koncernā saražotas 4880 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, pārdotas 6505 GWh elektroenerģijas (no tās ārpus Latvijas pārdota vairāk nekā trešdaļa) un 303 GWh dabasgāzes.

Kopējais "Latvenergo" koncerna investīciju apjoms 2019. gadā bija 229,4 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2018. gadu, ir par 8,8 miljoniem eiro vairāk.

Tīklu aktīvos investēti 79 % no kopējām investīcijām. Savukārt Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcijā 2019. gadā ieguldīti 16,6 miljoni eiro. Rekonstrukcijas programmu plānots īstenot līdz 2023. gadam, un tās kopējās rekonstrukcijas izmaksas pārsniegs 200 miljonus eiro. Līdz 2019. gada beigām līgumu ietvaros veiktās investīcijas ir 166,1 miljons eiro. Rekonstrukcija nodrošinās hidroagregātu darbību turpmākos 40 gadus.

"Latvenergo" norādīja, ka koncerna darbību un rezultātus 2019. gadā ietekmēja globāli un reģionāli darbības vides faktori. 2019. gadā mūsu reģionā vidējās elektroenerģijas cenas bija zemākas nekā gadu iepriekš, ko noteica hidroloģiskās situācijas uzlabošanās Ziemeļvalstīs gada otrajā pusē, siltāki laika apstākļi un attiecīgi zemāks elektroenerģijas pieprasījums reģionā, zemākas cenas dabasgāzes un ogļu tirgos, kā arī citi faktori.

"Jāatzīmē, ka pērn Baltijā kopumā bija par 21 % zemāka elektroenerģijas izstrāde nekā 2018. gadā. Īpaši samazinājusies elektrības ražošana Igaunijā, kur ierobežota degslānekļa ražotņu darbība, tādēļ pieauga AS "Latvenergo"  TEC loma un devums kopējā tirgū," norādīja uzņēmumā.

"Latvenergo" koncerna aktīvu vērtība pērn bija gandrīz 3,9 miljardi eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt