Latgales pašvaldības finanšu izlīdzināšanas aprēķinā lūdz iekļaut attālumu līdz Rīgai

Jaunajā Finanšu ministrijas piedāvātajā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modelī Latgales pašvaldības rosina iekļaut arī attālumu līdz Rīgai.

Finanšu ministrijas piedāvāto jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli atbalsta vairākums pašvaldību, taču tajā būs arī virkne zaudētāju. Tā bagātajām Pierīgas pašvaldībām domāts vairāk atņemt, jo to budžeti ik gadu aug daudzkārt straujāk nekā citās pašvaldībās. Savukārt mazāk no fonda tiks attālajām pašvaldībām Latgalē.

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka, kas domē ievēlēta no «Vienotības» un Zaļo un Zemnieku savienības apvienotā saraksta, prognozē – mazāk tiks lauku ceļiem un attīstības projektiem.

„Esam lūguši ņemt vērā attālumu līdz Rīgai jebkuram, ne tikai latgaliešiem, bet visiem Latvijas novadiem, kuri ir tālāk no Rīgas. Jo tas ļoti sadārdzina visus pasākumus – uzņēmēji, kuri ar saviem materiāliem brauc uz Rīgas ostu vai ar kādām novitātēm varētu ierasties pie mums Latgalē,” norāda Silicka.

Jau ziņots, ka koalīcija vienojās tālāk virzīt jauno modeli, kas pašpalīdzības fonda naudu ļaušot sadalīt taisnīgāk. Paredzēts nabadzīgāko pašvaldību ieņēmumus tuvināt turīgākajām, taču vienlaikus piebremzēt bagāto pašvaldību attīstības tempus. Turklāt jaunajā kārtībā vairāk saņems tās pašvaldības, kas veicinās saimniecisko darbību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti