Rīta Panorāma

Baltais nams Ziemassvētku rotājumos

Rīta Panorāma

Somijā izgaismoto transporta līdzekļu parāde

Īrijā kompānijai “Meta” 265 miljonu eiro sods

Īrijā kompānijai «Meta» 265 miljonu eiro sods

Īrijas Datu aizsardzības komisija pirmdien piemērojusi ASV uzņēmumam "Meta" 265 miljonu eiro naudas sodu. Uzņēmums sodīts par nepietiekamu lietotāju datu aizsardzību tam piederošajā sociālajā tīklā "Facebook".

Īrijas regulators informē, ka "Meta" pārkāpusi Eiropas Savienības Vispārējo datu aizsardzības regulu. Kompānija pieļāva, ka 2019. gadā hakeri ieguva un publiskoja tīmeklī pusmiljarda "Facebook" lietotāju datus. "Meta" Eiropas birojs atrodas Īrijas galvaspilsētā Dublinā, tāpēc tieši šīs valsts atbildīgajām institūcijām ir jākontrolē jauno tehnoloģiju milža darbība.  

Mediji arī atgādina, ka šīs nav vienīgās uzņēmuma nepatikšanas. Īrijas regulators pagājušā gada septembrī piesprieda "Meta" 225 miljonu eiro naudassodu par datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem saziņas platformā "WhatsApp". Pēc gada – šā gada septembrī, gandrīz divas reizes lielāks sods piespriests par bērnu datu apstrādes noteikumu pārkāpumiem sociālajā tīklā "Instagram". "Meta" šos lēmumus ir pārsūdzējusi tiesā, un līdzīgi tā rīkosies arī pēdējā gadījumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti