Iespējamā nākamā Covid-19 viļņa gadījumā rosinās atjaunot algu subsīdijas un grantus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iespējamā nākamā Covid-19 viļņa pārvarēšanai Ekonomikas ministrija (EM) rosinās atjaunot algu subsīdijas atbalstu daļēja atalgojuma kompensēšanai, kā arī granta atbalstu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai, informēja EM.

Ministrijā norādīja, ka pašlaik Latvijā netiek domāts par stingrāku ierobežojumu ieviešanu Covid-19 dēļ, bet, ja tas notiks, EM ir sagatavojusi konceptu uzņēmējiem rīcības vadlīnijām. EM aicina ievērot vienlīdzīgas attieksmes un godīgas konkurences pamatprincipu, lai noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi būtu saprotami ikvienai nozarei un tās netiktu pretnostatītas, kā arī pasākumi būtu samērīgi ar kaimiņvalstu epidemioloģiskās drošības pasākumiem, lai nodrošinātu vienlīdzīgu konkurenci.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība) norādīja, ka svarīgi ņemt vērā iepriekšējos Covid-19 viļņos gūto pieredzi un koncentrēties uz drošības pasākumiem ar iespējami mazāku ietekmi uz tautsaimniecību, lai nebūtu pamata ierobežot uzņēmējdarbību. Tāpat izstrādātas vadlīnijas, lai rīcība nākotnei būtu skaidra.

EM sagatavotajās uzņēmējdarbības vadlīnijās potenciālā Covid-19 viļņa pārvarēšanai vienlaikus ir paredzēts arī atjaunot Covid-19 atbalsta pasākumus saimnieciskās darbības veicējiem, kuru darbība tiks ierobežota, ja par to lems Ministru kabinets. EM izstrādātās vadlīnijas ir pārrunātas arī ar Veselības ministriju.

Algu subsīdijas atbalstu daļēja atalgojuma kompensēšanai EM rosinās atjaunot darba devēja darbiniekiem, pašnodarbinātām personām, kā arī mikrouzņēmuma īpašniekiem vai individuālajiem komersantiem. Tāpat rosinās atjaunot granta atbalstu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai.

Ministrijā norādīja, ka atbalsta primārais mērķis būs sniegt atbalstu saimnieciskās darbības veicējiem, kuru finansiālo stabilitāti un spējas izpildīt savas saistības apdraud Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumi, kā rezultātā tiks liegta vai ierobežota to saimnieciskā darbība. 

Dīkstāves un algu subsīdijas atbalstā kopumā laika periodā līdz 2021. gada 30. jūnijam izmaksāti 196,67 miljoni eiro, savukārt algu subsīdijas atbalstā kopumā laika periodā no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 28. februārim izmaksāti 19,38 miljoni eiro. Granta apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai uzņēmējiem kopumā laika periodā līdz 2021. gada 30. jūnijam izmaksāti 501,37 miljoni eiro un, atjaunojoties apgrozāmo līdzekļu granta atbalstam, no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 28. februārim – 70,19 miljoni eiro.

Savukārt apgrozāmo līdzekļu aizdevumos kopumā izmaksāti 106,5 miljoni eiro, garantijās banku kredītu brīvdienām – 42,13 miljoni eiro, eksporta kredītu garantijās deklarēto jeb jau notikušo darījumu apjoms ir 86,54 miljoni eiro, bet kapitāla fondā ar lielajiem komersantiem noslēgti darījumi par 32,85 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti