Rīta intervija

Būtiskākās pārmaiņas skolās no 2020.gada gaidāmas vidusskolas posmā

Rīta intervija

Samitā spriež par programmu pieejamību mākslīgā intelekta attīstītājiem

Pirmajā pusgadā ziņots par 109 nelaimes gadījumiem darbavietās

Darba vietās pieaudzis nelaimes gadījumu skaits ar letālu iznākumu

Pērn darba vietās pieaudzis nelaimes gadījumu skaits ar letālu iznākumu, sasniedzot 30 gadījumus, intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts darba inspekcijas Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa.

Gadu iepriekš - 2017. gadā - bija 21 gadījums, teica Zariņa. Savukārt šā gada pirmajā pusgadā reģistrēti 109 negadījumi, no kuriem 11 bijuši ar letālu iznākumu. Zariņa vērsa uzmanību uz to, ka vēl ne visi nelaimes gadījumi ir izmeklēti. Bieži vien nelaimes gadījumi darba vietās saistīti ar to, ka cilvēki nav pietiekoši apmācīti vai arī nav lietojuši iegādātās aizsardzības iekārtas.

Lai samazinātu šo statistiku, inspekcija pievērš uzmanību pārbaudēm "bīstamajās nozarēs". "Esam uzsākuši būvobjektu pārbaudes, un visi ir aicināti ziņot mums par pārkāpumiem. Rudenī mēs pievērsīsimies drošiem pārvietošanās ceļiem," pauda Zariņa.

Pēdējā laikā aktuāla kļūst arī cilvēku psihoemocionālā labsajūta darba vietā - darbinieki anonīmi raksta, ka tiek pazemoti un jūtoties slikti. Savukārt, sākoties karstajam laikam, inspekcijā vēršoties arī cilvēki, kuri interesējas par to, kā šādos apstākļos saglabāt savu veselību.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 35837
Tas ir rezultāts tam ka Latvijā uzņēmumos par darba drošību atbild cilvēki kuri kaut ko zin no teorijas,bet praktiski nekad nav redzējuši kā ir jāizskatās drošai darba videi.Turpretī cilvēkus kas ir strādājusi ārpus Latvijas pasaules lielākajos uzņēmumos nemaz neņem darbā Latvijā.Vadītāji maiņu un cehu arī ir kinder olās atrasti,jo nav jau svaigu smadzeņu ,ņem tos kas ir strādājuši jau kādā Latvijas uzņēmumā kurā ar darba drošību ir sviests,Laikam beidzot uzņēmumu personāla daļas vadībai vajadzētu padomāt ko un kā viņi atlasa,nevis tēlot gudrus.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti