Būvniecības izmaksas jūnijā par 4,3% augstākas nekā pirms gada

Šā gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājies par 0,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Savukārt salīdzinot ar 2018. gada jūniju, būvniecības izmaksas palielinājušās par 4,4%.

Mēneša griezumā strādnieku darba samaksa pieaugusi par 1,2%, būvmateriālu cenas – par 0,3%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,3%. Jūnijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums ceļa būves un mākslīgo būvju palīgstrādniekiem, kā arī montētājiem.

Salīdzinot ar 2018. gada jūniju, būvniecības izmaksas palielinājās par 4,4%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,8 %, būvmateriālu cenas – par 3,3 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 3,1%.

CSP dati liecina, ka 2019. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 1. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,1%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 3,1%, būvmateriālu cenas – par 0,6%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,4%.

2019. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2018. gada 2. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 4,3%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,4%, būvmateriālu cenas – par 3,3%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 3,1%.

2019. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2018. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 87% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 miljonu eiro gadā, no tiem 36% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 miljoniem eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt