Baltijas elektroenerģijas pārvades sistēmu operatori vienojas nepirkt balansēšanas elektroenerģiju no Krievijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Baltijas valstu pārvades sistēmu operatori – Igaunijas "Elering", Latvijas AS "Augstsprieguma tīkls" un Lietuvas "Litgrid" – vienojušies vairs nepirkt balansēšanas elektroenerģiju no Krievijas, informēja "Augstsprieguma tīklā".

Operatori par izmaiņām vienojās, lai mazinātu atkarību no Krievijas energosistēmas, un tas nozīmē, ka no 1. jūnija patēriņa un ģenerācijas līdzsvaru Baltijā nodrošinās galvenokārt ar Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas tirgū pieejamām balansēšanas jaudām. 

Baltijas energosistēma darbojas sinhroni ar Krievijas apvienoto energosistēmu, kas nodrošina Baltijas energosistēmā frekvences stabilitāti un balansu starp patēriņu un ģenerāciju. "Ņemot vērā "Inter RAO" ķēdes uzņēmumiem pieaugošos sarežģījumus norēķinu veikšanai bankās, kā arī to, ka finanšu risku dēļ elektroenerģijas birža "Nord Pool" ir apturējusi sadarbību ar "Inter RAO", Baltijas pārvades sistēmas operatori ir vienojušies pārtraukt pirkt balansēšanas elektroenerģiju no "Inter RAO", lai izslēgtu nepieciešamību veikt maksājumus Krievijas uzņēmumam," skaidroja "Augstsprieguma tīkla" valdes loceklis Gatis Junghāns.

Elektroenerģijas pārvades sistēmu operatoru ieviestās izmaiņas samazinās Baltijas valstu atkarību no Krievijas energosistēmas, kā arī veicinās Baltijas energosistēmas elektroenerģijas līdzsvara nodrošināšanu ar Baltijas jūras reģionā esošām balansēšanas jaudām.

Baltijas energosistēma turpinās sinhroni strādāt ar Krievijas apvienoto energosistēmu līdz Baltijas energosistēmas sinhronizācijai ar Eiropas energosistēmu 2025. gadā. "Augstsprieguma tīkls" turpina ieviest programmu Latvijas energosistēmas sinhronizācijai ar Eiropas energosistēmu, tajā skaitā līdz 2025. gadam plānots rekonstruēt divas augstsprieguma elektropārvades līnijas virzienā uz Igauniju, izbūvēt trīs sinhronos kompensatorus sistēmas frekvences stabilitātes nodrošināšanai, izbūvēt 80 megavatu bateriju energosistēmas balansēšanas rezervju nodrošināšanai, ieviest automātisko ģenerācijas kontroles sistēmu, kā arī citus projektus. Sinhronizācijas programmas ieviešana norit arī Igaunijā, Lietuvā un Polijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti