Aug no atjaunojamiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas daudzums

Pērn ir audzis no atjaunojamiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas daudzums koģenerācijas stacijās, vēsta Centrālā statistikas pārvalde.

Koģenerācijas stacijās saražotais elektroenerģijas daudzums 2017. gadā bija 3000,1 gigavatstundas (GWh), kas veido 40% no kopējā saražotā elektroenerģijas daudzuma Latvijā. No atjaunojamiem energoresursiem (AER) saražotās elektroenerģijas īpatsvars koģenerācijas stacijās palielinājās, 2017. gadā sasniedzot 31%. Pērn koģenerācijas stacijās saražoja 6301,7GWh siltumenerģijas, kas bija 76% no kopējā saražotā siltumenerģijas daudzuma.

Pērn Latvijā darbojās 204 koģenerācijas stacijas jeb par sešām koģenerācijas stacijām vairāk nekā 2016. gadā. Kopējā koģenerācijas staciju uzstādītā elektriskā jauda kopš 2008. gada ir palielinājusies 2,2 reizes un 2017. gadā sasniedza 1299,1 megavatus (MW), kas ir par 1 % jeb 7 MW vairāk nekā 2016. gadā.

Kopš 2008. gada AER koģenerācijas staciju uzstādītā elektriskā jauda ir palielinājusies 15 reizes. Salīdzinot ar 2016. gadu, AER koģenerācijas staciju uzstādītā elektriskā jauda pieaugusi par 8% un 2017. gadā sasniedza 155 MW.

AER koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas īpatsvars kopš 2008. gada pieaudzis par 29 procentpunktiem, un pērn no AER saražoja 930 GWh elektroenerģijas jeb 31 % no kopējā saražotā elektroenerģijas daudzuma koģenerācijas stacijās. AER koģenerācijas staciju saražotās elektroenerģijas pieaugumu sekmē valsts atbalsta programmas.

Vislielākais no AER saražotās elektroenerģijas īpatsvars koģenerācijas stacijās 2017. gadā bija Vidzemes un Zemgales reģionos, attiecīgi 89% un 82%, savukārt viszemākais Rīgā – 3% no kopējā saražotā elektroenerģijas daudzuma reģionā.

Pārvalde atgādina, ka Latvijas mērķis līdz 2020. gadam ir nodrošināt 40% AER īpatsvaru enerģijas bruto galapatēriņā un samazināt Latvijas enerģētisko atkarību no energoresursu importa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt