Atceļ OIK atļauju «M7 Energy» AER koģenerācijas elektrostacijai Jūrmalā

Ekonomikas ministrija (EM) nolēmusi atcelt atļauju pārdot saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros SIA "M7 Energy" atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijai Jūrmalā.
 
Atļauja atcelta, jo komersants nav noslēdzis līgumu ar publisko tirgotāju un tas nav stājies spēkā triju mēnešu laikā pēc 2018. gada 10. aprīlī pieņemto grozījumu Ministru kabineta noteikumos par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā spēkā stāšanās šī gada 27.aprīlī.

Līdz šim ministrija kopumā atcēlusi atļaujas 26 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo obligātās iepirkumu komponentes (OIK) kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni  384,5 miljoniem eiro, norāda EM.

EM pārbaudes 40 AER koģenerācijas elektrostacijās uzsāka 2017.gada oktobrī pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību noteiktajām prasībām.

Pērn decembrī atļaujas atceltas trim elektrostacijām - SIA “Elektro Rīdzene” Cēsu novadā, SIA "Energo Fortis" Līvānu novadā un SIA "E Strenči" Strenču novadā. Savukārt šogad atļaujas vēl atceltas elektrostacijām SIA “Madonas Eko” Madonas novadā, SIA "Eiro-Āzijas investīciju aģentūra" Alūksnes novadā, SIA "Evokem" Līvānu novadā, SIA "M Parks" Amatas novadā, SIA "Eco Latvis" Tukuma novadā, SIA "Baltekogen" trīs elektrostacijām Raunas novadā, Kārsavas novadā un Ludzas novadā, SIA "Tektus" Amatas novadā, SIA "Digne" Vecumnieku novadā, SIA "Atauga -G" Olaines novadā, SIA "Krustpils AER" Krustpils novadā, SIA "Pellets Energy" Talsu novadā, SIA "E Seda" stacijai Strenču novadā, SIA "Rīgas enerģija" Rīgā, SIA "AM Energy solution" Vecumnieku novadā, SIA "Briedis būve" Saldus novadā, SIA "Barkavas enerģija" divām elektrostacijām Madonas novadā, SIA "Jumis GEO" Kārsavas novadā, SIA "AM Energy Solution-Aloja" un SIA "Energy Solutions" Alojas novadā.

EM atgādina: ja elektroenerģijas ražotājs nepārdod elektroenerģiju obligātajā iepirkumā, tam ir tiesības darboties brīvā tirgus apstākļos un vienoties ar jebkuru elektroenerģijas tirgotāju par elektroenerģijas pārdošanu par vienošanās cenu. Tāpat ražotājs koģenerācijas stacijā var turpināt ražot un pārdot arī siltumenerģiju, par cenu vienojoties ar siltumenerģijas pircēju un lietotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt