Aicina «PNB bankas» klientus pasteigties ar iesniegumiem par pensijām un pabalstiem

Lai nodrošinātu iespēju “PNB bankas” klientiem iespēju saņemt pensijas un pabalstus, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aicina iesniegt iesniegumus par konta maiņu.

VSAA informēja, ka nedēļas laikā, kopš tika paziņots par “PNB bankas” darbības apturēšanu, VSAA saņēmusi 17 210 minētās bankas klientu iesniegumus par konta maiņu. 5260 pensiju saņēmējiem, kuriem tika aizturētas augustā izmaksājamās pensijas, pēc jauno kontu reģistrēšanas jau pensijas ir pārskaitītas.

Lai savlaicīgi izmaksātu pensijas septembrī, VSAA aicina ikvienu pensijas vai pabalstu saņēmēju nekavēties atvērt jaunu kontu vai izmantot jau esošu kontu  jebkurā kredītiestādē vai Pasta norēķinu sistēmā (PNS).

Pensiju un pabalstu saņēmējiem jāvēršas VSAA ar iesniegumu, norādot jauno konta numuru.

Ja augustā izmaksājamā pensija vai pabalsts sakarā ar bankas darbības apturēšanu “PNB bankas” kontā nebija ieskaitīts, VSAA maksājumu uz jauno kontu veiks nekavējoties pēc iesnieguma saņemšanas, un kontā tas tiks ieskaitīts trīs darba dienu laikā. Ja bijušais “PNB bankas” klients līdz nākamā mēneša pensijas izmaksai nebūs iesniedzis informāciju par to, kā turpmāk vēlas saņemt pensiju, tad izmaksa tiks aizturēta līdz brīdim, kad VSAA saņems konta numuru.

Lai nodrošinātu iespēju “PNB bankas” klientiem iesniegt iesniegumus konta maiņai, sestdien, 24.augustā, no plkst. 10 līdz 14 strādās VSAA klientu apkalpošanas centrs Daugavpilī, Ģimnāzijas ielā 10. VSAA norāda, ka tur ir vislielākais cilvēku pieplūdums.

Iesniegumus par bankas konta maiņu var iesniegt klātienē jebkurā VSAA nodaļā, vienotajos valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros, nosūtīt pa pastu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pastu [email protected] vai iesniegt, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv Iesniegums iestādei.

VSAA adresētus iesniegumus par konta maiņu var nodot arī noteiktās bankas “Citadele” filiālēs, atverot kontu, arī “PNB bankas” filiālēs, kur notiek garantētās atlīdzības izmaksa.

Pensiju saņēmēji var izmantot arī iespēju saņemt VSAA maksājumu ar piegādi dzīvesvietā. Arī šajā gadījumā jāiesniedz VSAA iesniegums, ka turpmāk vēlas pensiju saņemt ar piegādi dzīvesvietā, norādot tās adresi. Izvēloties piegādi dzīvesvietā, ieteicams konsultēties VSAA.

KONTEKSTS:

15.augustā lemts apturēt "PNB bankas" (iepriekš "Norvik banka") darbību. Bankai bija pilnībā jāpārtrauc finanšu pakalpojumu sniegšana, ieskaitot klientu maksājumu izpildi. Tādējādi no 15.augusta vakara "PNB bankas" karšu, internetbankas maksājumu un bankomātu darbība ir apturēta.

Tas saistīts ar Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu "PNB banku" atzīt par finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Bankas kapitāla pietiekamības rādītājs 2018.gada beigās bija 12,48%, bet regulatora minimālā prasība ir 14%. Bankā kopš 2017.gada beigām konstatēti kapitāla prasību pārkāpumi.

Klientiem kopumā būs jāizmaksā 297 miljoni eiro. No Noguldījumu garantiju fonda garantētās atlīdzībās varēs saņemt līdz 100 000 eiro, un  tas attiecas uz 99,2% "PNB bankas" klientu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija 17.augustā pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību "PNB bankas" klientiem, sākot ar 22.augustu, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt bankai "Citadele".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt