Sadaļas Sadaļas

12. Saeima savā pēdējā darba dienā pārdala vairākus miljonus eiro

Aizejošās 12. Saeimas deputāti pēdējā sasaukuma sēdē ceturtdien, 1. novembrī, atbalstīja vairākus lēmuma projektus par šī gada valsts budžetā noteiktās apropriācijas pārdali. Vairāk nekā pieci miljoni eiro tika novirzīti dažādiem mērķiem, tostarp miljons no sociālo pabalstu atlikuma nonāks dažādu moto sacensību rīkošanai, bet 9,1 miljons eiro - budžeta programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Saeimas deputāti piekrita naudas pārdalei no Finanšu ministrijas budžeta programmas "Valsts ieņēmumu un muitas politikas nodrošināšana" uz Prokuratūras pamatbudžeta programmu "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana" 360,9 tūkstošu eiro apmērā.

Parlaments atbalstīja arī  9,1 miljonu eiro novirzīšanu līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem no citu ministriju programmām -  no Finanšu ministrijas apakšprogrammām “Valsts parāda vadība” un “Valsts ieņēmumu un muitas politikas nodrošināšana” 986,6 tūkstošu eiro apmērā; no Satiksmes ministrijas apakšprogrammas “Finansējums dzelzceļa publiskai infrastruktūrai” divu miljonu eiro apmērā; no Labklājības ministrijas (LM) apakšprogrammām “Valsts sociālie pabalsti”, “Izdienas pensijas” un “Bēgļa un alternatīvo statusu ieguvušo personu pabalsti” 5,5 miljonu eiro apmērā; Tieslietu ministrijas 470 tūkstošu eiro apmērā; Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 168,5 tūkstošu eiro apmērā; finansējuma Salaspils kodolreaktora likvidācijas pasākumiem 31,5 tūkstošu eiro apmērā; finansējuma radioaktīvo vielu apsaimniekošanai un avāriju riska novērtēšanas un rīcības avārijas situācijas efektīvai nodrošināšanai 136,9 tūkstošu eiro apmērā un no Pārresoru koordinācijas centram atvēlētās naudas 57,4 tūkstošu eiro apmērā. 

Savukārt no VARAM budžeta programmas, kas paredzēta Nacionālo parku darbības nodrošināšanai, paredzēts pārdalīt 402,3 tūkstošus eiro, bet no Salaspils kodolreaktora likvidācijas pasākumu izpildes nodrošināšanas 757 tūkstošus eiro.

Vairums šīs naudas paredzēts Kultūras ministrijas programmām "Kultūrizglītība" 1,1 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu Ventspils mūzikas vidusskolas darbībai nepieciešamo aprīkojuma iegādi (690,3 tūkstošu eiro apmērā), Liepājas mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas nekustamā īpašuma atjaunošanu (314,6 tūkstošu eiro apmērā) un Nacionālās Mākslu vidusskolas kāpņu telpu, fasādes, dekoratīvā apšuvuma remontam (104,4 tūkstoši eiro). Savukārt 50 tūkstošus eiro paredzēts pārdalīt datorprogrammu licenču iegādei Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolai. 

No Valsts nekustamajiem īpašumiem piešķirtā finansējuma projektiem un pasākumiem paredzēts pārdalīt 390,7 tūkstošus eiro. Vairums naudas - 273,7 tūkstošus eiro paredzēts pārdalīt Ārlietu ministrijai, lai tiktu nodrošināti Latvijas vēstniecības ASV pārseguma pastiprināšanas darbi. Savukārt 98,9 tūkstoši tiks pārdalīti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Torņa ielā 1, Rīgā, būvprojekta izstrādes uzsākšanai, bet 18,1 tūkstotis eiro - uz budžeta programmu "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

No Finanšu ministrijas budžeta programmas, ar kuru tiek nodrošināta Valsts ieņēmumu un muitas politika, 1,3 miljoni eiro tiks pārdalīti Rīgas Doma pamatu un pamatnes ekspertīzes darbu veikšanai (948,5 tūkstošu eiro apmērā), Rīgas Metropolijas Romas katoļu kūrijai Sv.Jēkaba katedrāles arheoloģijas izpētes un katedrāles torņa iekštelpu restaurācijas darbiem (165,4 tūkstošu eiro apmērā), Aglonas bazilikas draudzei Aglonas bazilikas svētceļnieku komunikācijas centra pārbūves darbiem (272,6 tūkstošu eiro apmērā). 

Vēl no Salaspils kodolreaktora likvidācijas pasākumiem paredzētās naudas 90,1 tūkstotis eiro pārdalīts, lai nodrošinātu Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā esošo Valsts drošības komitejas dokumentu digitalizācijas uzsākšanu, bet 48,8 tūkstoši - lai sagatavotu telpas Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā esošo Valsts drošības komitejas dokumentu pieņemšanai Latvijas Nacionālajā arhīvā un iekārtotu speciālo lasītavu ar aprīkojumu. No Pārresoru koordinācijas centram paredzētās naudas 52,5 tūkstoši eiro pārdalīti Ekonomikas ministrijai, lai uzsāktu konkurētspējas monitoringa un investīciju plānošanas atbalsta rīka izveidi.

No LM pamatbudžeta apakšprogrammas „Valsts sociālie pabalsti” prognozētā līdzekļu atlikuma viena miljona eiro apmērā naudu paredzēts piešķirt FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanas licences iegādei (475 tūkstošu eiro apmērā), 2019.gada FIM pasaules čempionāta motokrosā posma organizēšanas licences iegādei (360 tūkstošu eiro apmērā) un 2019.gada FIM pasaules čempionāta spīdvejā posma organizēšanas licences iegādei un maksai par sacensību reģistrēšanu FIM kalendārā (200 tūkstošu eiro apmērā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt