Zīle: JV uzvaras gadījumā Dombrovskis varētu kļūt par eirokomisāru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ja prognozes apstiprināsies un „Jaunā Vienotība” (JV) šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās iegūs labāko rezultātu, tad Valdis Dombrovskis varētu palikt Latvijas kandidāts eirokomisāra amatam uz nākamo termiņu. Tādu viedokli Latvijas Radio pauda Nacionālās apvienības līderis Roberts Zīle. Tieši šis politiskais spēks ierosināja šo atbildīgo politisko amatu uzticēt tam kandidātam, kura partija uzvarēs šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Zīle par Dombrovska kandidatūru eirokomisāra amatam
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

„Es jau pirms vairākiem mēnešiem esmu teicis, ka, ņemot vērā to, ka koalīcija ir sarežģīta, ir piecas partijas un visi piedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un komisārs jānominē tuvākajā laikā pēc vēlēšanām. Es redzēju politisko sacensību starp kandidātiem un koalīcijas partijām, kura iegūs labāko rezultātu. Acīmredzami, tas ir iegūts JV un Valdim Dombrovskim. Es domāju, ka tas jautājums ir izšķirts. Vēl jo vairāk tāpēc, ka to apstiprina premjers. Juridiski viņš var to darīt jebkurā formā, vai viņš sauc koalīcijas sēdi, vai viņš sauc valdības sēdi, vai arī vienkārši pats paraksta vēstuli uz Briseli, uz Eiropas Komisijas prezidenta adresi," saka Zīle. 

"Ja tāds rezultāts arī oficiāli tiks apstiprināts, ka JV ir ieguvusi šo uzvaru, tad es, protams, Valdi Dombrovski apsveikšu ar uzvaru šajās vēlēšanās, un acīmredzot tas netieši norāda par eirokomisāra darbu, jo viņš to ir vēlējies. Viņš nepārprotami teica, ka vēlētos to darbu turpināt," viņš norāda. 

Tomēr "De facto" ziņoja, ka partiju pretenzijas uz iespējām ieņemt noteiktu skaitu no augstākajiem amatiem varētu apgrūtināt Dombrovska kandidatūru šim amatam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti