«WikiLeaks» lietā Meningam piespriež 35 gadus cietumsoda

Trešdien ASV karavīram Bredlijam Meningam tika piespriesti 35 gadi cietumsoda par slepenu Savienoto Valstu dokumentu nodošanu tīmekļa vietnei „WikiLeaks”, ziņo aģentūra AFP.

Iepriekš Menings kara tiesā pauda nožēlu par savu nodarījumu un atzina, ka ir nodarījis ļaunumu savai valstij. „Es nožēloju, ka mana rīcība ir nodarījusi ļaunumu cilvēkiem un ir nodarījusi ļaunumu Savienotajām Valstīm,” sacīja Menings.

Vēstīts, ka ASV militārā tiesa jūlijā neatzina Meninga vainu apsūdzībās par palīdzības sniegšanu ienaidniekam. Tās bija nopietnākās apsūdzības, kas izvirzītas Meningam, kurš nodeva tīmekļa projektam „WikiLeaks” lielu daudzumu ASV slepeno dokumentu. Iepriekš tiesa atzina apsūdzētā vainu 20 no 22 apsūdzības punktiem.

25 gadus vecais Menings tika apcietināts 2010.gada jūlijā, kad viņš dienēja Irākā, saistībā ar aizdomām, ka viņš nodevis lielu daudzumu slepenu ASV valdības dokumentu interneta vietnei „WikiLeaks”. Viņš ir atzinis savu vainu 10 no 22 apsūdzības punktiem, bet noliedzis vainu visnopietnākajā apsūdzībā - par palīdzības sniegšanu ienaidniekam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti