Visā pasaulē atzīmē ANO Starptautisko holokausta upuru piemiņas dienu

27. janvārī visā pasaulē tiek atzīmēta ANO Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena. Pirms 75 gadiem, 1945. gada 27. janvārī, tika atbrīvota Aušvicas koncentrācijas nometne.

Par godu šai dienai dažādās valstīs notiks piemiņas pasākumi. Piemēram, Francijā tiks atklāta holokausta upuru piemiņas siena, Vācijā ieradīsies Izraēlas prezidents un tiks rīkoti īpaši piemiņas koncerti. Tikmēr šīs piemiņas dienas priekšvakarā ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs aicinājis īpaši cīnīties pret naida izplatību pasaulē.

Antoniu Gutērrešs par holokausta piemiņas dienu un naida kurināšanuUģis Lībietis

  "Pirms 75 gadiem nāves nometņu atbrīvošana izbeidza slaktiņu, kas uzdzina šausmas visai pasaulei, atklājot nacistu noziegumu pilno apmēru. Pēc šīm šausmām tika izveidotas Apvienotās Nācijas, lai savestu valstis kopā mieram un mūsu kopējai cilvēcei, kā arī lai novērstu noziegumus pret cilvēci. Pēdējos gados vērojamā naida atdzimšana, sākot ar vardarbīgiem ekstrēmistiem un beidzot ar uzbrukumiem lūgšanu vietām, parāda, ka antisemītisms un cita veida reliģiskais fanātisms, rasisms un aizspriedumi joprojām ir mūsu vidū. 75 gadus vēlāk neonacisti un baltās rases pārākuma aizstāvji ir aktivizējušies un ir jauni mēģinājumi mazināt holokausta nozīmīgumu, noliedzot vai mazinot tā īstenotāju atbildību. Tāpat kā pastāv naids, tāpat ir jāsaglabā mūsu apņešanās ar to cīnīties. Šodien, un katru dienu, mēs pieminam holokausta upurus, veicinot patiesību, piemiņu un izglītību, kā arī veicinot mieru un taisnīgumu visā pasaulē," norādīja Gutērrešs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti