Rīta Panorāma

Latvijas un sabiedroto militārās tehnikas un ekipējuma izstāde laukumā pie Pulvertorņa

Rīta Panorāma

Pirmo reizi Eiropas džeza orķestris koncertē Latvijā

Viļņā atklāta Leha Kačiņska iela

Viļņā atklāta Leha Kačiņska iela

Netālu no Lietuvas galvaspilsētas pašvaldības ēkas Viļņā atklāta iela, kas nosaukta 2010. gadā bojāgājušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska vārdā.

Lehs Kačiņskis mīlējis Lietuvu un tās galvaspilsētu un Viļņā ciemojies kopumā 16 reizes, tā pastāstījusi Viļņas mēra vietniece Edita Tamošūnaite, kura ir viena no Polijas eksprezidenta piemiņas iemūžināšanas iniciatorēm.

Savukārt Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paudis, ka Kačiņski var uzskatīt par Lietuvas draugu un abu valstu sadarbības atbalstītāju.

Kačiņska ielas atklāšanas ceremoniju ceturtdien, 8.novembrī, apmeklēja vairākas kaimiņvalsts amatpersonas un arī Polijas vēstniece Lietuvā. Leha Kačiņska piemiņa Viļņā iemūžināta trīs dienas pirms Polijas Republikas simtās dzimšanas dienas. Ielas nosaukums lasāms uz plāksnītēm lietuviešu un poļu valodā.

Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, viņa sieva Marija un vēl gandrīz 100 augsta ranga Polijas politiķu, militārpersonu un garīdznieku gāja bojā 2010.gada 10. aprīlī lidmašīnas katastrofā netālu no Smoļenskas Krievijā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti