Rīta Panorāma

Mākslinieces K. Dzudzilo izstade «Mīklaini kā spogulī»

Rīta Panorāma

Intervija ar Martu Ceravu

Viena no lielākajām sērkociņu kolekcijām pasaulē - Austrālijā

Viena no lielākajām sērkociņu kolekcijām pasaulē - Austrālijā

Cilvēki aizraujas ar dažādu lietu kolekcionēšanu - vai tās būtu monētas, vai pastmarkas, vai komiksi. Mazliet retāki ir sērkociņu un sērkociņu kastīšu kolekcionāri. Viena no lielākajām kolekcijām pasaulē atrodama Austrālijā.

Sērkociņu kastīšu un etiķešu krāšanu sauc par filumēniju. Iespējams, viena no lielākajām kolekcijām pasaulē atrodas Austrālijā. Neila Abota (Neil Abbott) sērkociņu kolekcijai nepietiek ar vienu istabu. Tā paģērējusi arī nu jau bijušo guļamistabu. Lielākā daļa sērkociņu no kastītēm ir izņemta, un pret ugunsdrošību attieksme ir nopietna.

“Šajā telpā ir divi dūmu detektori, pirms pāris nedēļām nomainījām baterijas. Vēl viens uzlikts istabas ārpusē tieši pie durvīm, un turpat netālu vēl divi," saka Neila Abota sieva Lindija Ebote (Lindy Abbott).

Kolekcijā ir vairāk nekā viens miljons kastīšu un citu ar sērkociņiem saistītu priekšmetu. Šī tiek uzskatīta par lielāko kolekciju Austrālijā un varbūt pat pasaulē. Tajā ietilpst Austrālijas popkultūrā nozīmīgā zīmola “Miss Redhead” jeb “Miss Rudmate” sērkociņu etiķetes, šķiltavas, cepures un T krekli. Kolekcijā ar sērkociņu kastītēm iezīmēti arī tādi vēsturiski notikumi kā olimpiskās spēlēs Melburnā 1956. gadā un cilvēka pirmais solis uz Mēness 1969. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti