Dienas ziņas

Kristapa Zariņa izstāde Kuldīgā

Dienas ziņas

Stendes – Mērsraga ceļš joprojām nesakārtots

Eiropā protestē pret Covid sertifikātiem

Vairākās Eiropas valstis notikuši protesti pret vakcinācijas sertifikātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Pieaugot neapmierinātībai ar Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu paplašināšanu, kas nepieciešama cīņā ar delta varianta izplatību, vairākās Eiropas pilsētās nedēļas nogalē notikuši protesti. Cilvēki pauž neapmierinātību arī ar nepieciešamību iegūt Covid-19 sertifikātu, lai tādējādi netiktu izslēgti no sabiedriskās dzīves.

Francijā, kur valsts cīnās jau ar ceturto vīrusa vilni, ielās izgāja vairāk nekā 160 000 cilvēku. Protesta akcijas notikušas arī Itālijā un Grieķijā.

“Mums nedaudz jāgaida, pirms francūži var izlemt. Mana sajūta ir, ka mūs par ātru steidzina. Pagājuši tikai seši mēneši, kopš vakcīna kļuvusi pieejama plašākai sabiedrībai.

Man ir sajūta, ka francūžus mēģina piespiest ar šantāžu. Domāju, daļa Francijas nekad nevēlēsies [potēties], bet šantāža un draudi nedarbosies," stāsta Francijas protestētājs Ajubs Buglia.

"Dzeltenās vestes" atgriežas

Kopumā trīs demonstrācijās Francijas galvaspilsētā Parīzē sestdien piedalījušies aptuveni 18 000 cilvēku. Daļa no protestētājiem bijuši tie paši, kas iepriekš piedalījās arī tā saukto “dzelteno vestu” protestos.

Latvijas Radio korespondents Rihards Plūme par protestiem Eiropā
00:00 / 02:52
Lejuplādēt

Protesta akcijas gaitā pie Elizejas laukiem izraisījušās sadursmes ar policiju, un likumsargi pret protestētājiem likuši lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalus. Policija vēsta, ka vairāki cilvēki protestu laikā arī tikuši aizturēti.

Protesti dienas gaitā notika vairāk nekā desmit Francijas pilsētās, to vidū arī Marseļā un Lionā. Protestētāju plakātos bija lasāmi tādi uzraksti kā “Makrons tirāns” un “Nē kauna sertifikātam!”.

Uz restorānu tikai ar Covid-19 sertifikātu

Šī bija jau otrā nedēļas nogale, kad cilvēki Francijā izgāja ielās, lai protestētu pret valdības lēmumu par Covid-19 sertifikāta obligātu iegūšanu, lai piekļūtu restorāniem, bāriem un kultūras iestādēm. Par šādu kārtību pagājušajā nedēļā paziņoja prezidents Emanuels Makrons. Tas ir pirmais solis kampaņā, lai tādējādi censtos palielināt vakcinēto cilvēku skaitu valstī un samazinātu delta variantu izplatību.

Makrons šajās dienās bija devies vizītē uz Franču Polinēziju, no kurienes komentēja Francijā notikušās vakcinācijas pretinieku demonstrācijas.

“Ko vērta ir jūsu brīvība, ja man sakāt “Es nevēlos vakcinēties”, bet, ja rīt Jūs inficējat savu tēvu, māti, vai mani – tad es esmu jūsu brīvības upuris. Situācijā, kad jums bija iespēja kaut ko izdarīt, lai pasargātu pašiem sevi un mani," teica Makrons.

Paredzams, ka sekos arī obligāta vakcinācijas noteikšana veselības aprūpes darbiniekiem, ugunsdzēsējiem un darbiniekiem veco ļaužu namos. Francija šobrīd cīnās ar inficēto skaita strauju pieaugumu. Pašlaik pilnībā vakcinēti pret Covid-19 ir 48% francūžu.

Valdība norāda, ka alternatīva ir ekonomikas apstādināšana

Tūkstošiem protestētāju sestdien izgāja arī vairāku Itālijas pilsētu ielās, tostarp Turīnā un Neapolē. Arī protestētājus Itālijā sadusmojusi nepieciešamība iegūt Covid-19 sertifikātu jeb „zaļo karti”, lai varētu apmeklēt dažādas izklaides vietas, piemēram, sporta zāles un muzejus.

Cilvēkiem nepieciešams apliecināt, ka viņi ir vakcinējušies, sniegt pierādījumus par atveseļošanos no Covid-19 vai negatīvu testa rezultātu. Protestu laikā cilvēki skandēja tādas frāzes kā “Brīvība!” un “Nost ar diktatūru!”.

Itālijas premjers Mario Dragi aizstāvēja valdības lēmumus un uzsvēris, ka šāds solis nepieciešams saistībā ar vīrusa delta varianta izplatību valstī un tādēļ, lai netiktu apstādināta ekonomika, visu atkal aizverot.

Arī simtiem cilvēku Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā sestdien pulcējās pilsētas centrā, demonstrējot pret valdības plāniem par Covid-19 sertifikātu pieprasīšanu.

Savukārt Grieķijā aptuveni 4000 cilvēku pulcējās ārpus Grieķijas parlamenta Atēnu centrā, lai protestētu pret obligāto vakcināciju. Daži protestētāji policijas virzienā metuši Molotova kokteiļus, bet policija izmantojusi asaru gāzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti