Vācijas valdošā koalīcija nespēj vienoties jautājumā par Covid-19 ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Vācijas valdošā koalīcija, ko veido sociāldemokrāti, zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP), nespēj vienoties, vai atcelt atlikušos Covid-19 ierobežojumus pēc Berlīnes virusologa Kristiana Drostena izteikumiem, ka pandēmija ir beigusies.

Vācija ir atcēlusi lielāko daļu ierobežojumu, kas tika ieviesti pandēmijas kulminācijas laikā, bet atšķirībā no citām Eiropas valstīm paturējusi spēkā prasību valkāt sejas maskas tālsatiksmes vilcienos un autobusos, ārstu praksēs, slimnīcās un pansionātos.

Lai iekļūtu slimnīcās un pansionātos, vēl arvien nepieciešams arī uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

Noteikumus vietējā sabiedriskajā transportā nosaka federālās zemes, no kurām vairākas atteikušās no masku valkāšanas.

Vairākas federālās zemes arī atcēlušas noteikumus, kas prasa ar Covid-19 saslimušiem cilvēkiem izolēties savās mājās.

Drostens, kurš tiek uzskatīts par vienu no Vācijas vadošajiem virusologiem, intervijā laikraksta "Tagesspiegel" otrdienas izdevumam sacīja, ka Vācija šoziem piedzīvo pirmo Covid-19 endēmisko vilni, tādēļ, viņaprāt, pandēmija ir beigusies.

Viņš norādīja, ka situāciju varētu mainīt jauna liela vīrusa mutācija, bet viņš to pašreiz neparedz.

Drostena izteikumi ir saasinājuši debates koalīcijā par Covid-19 ierobežojumiem.

Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans norādīja, ka Drostens bijis viens no piesardzīgākajiem zinātniekiem pandēmijas laikā, un aicināja atcelt pēdējos Covid-19 ierobežojumus.

Ministrs tviterī atgādināja, ka likums atļauj atcelt federālos ierobežojumus pirms to termiņa beigām 7. aprīlī, ja situācija ir labāka, nekā gaidīts.

Bušmana pārstāvētā FDP jau sen iestājas par iespējami mazākiem Covid-19 ierobežojumiem. Taču sociāldemokrāti un ''zaļie'' ir citādākās domās.

Veselības ministrs Karls Lauterbahs ziņu aģentūrai DPA sacīja, ka tūlītēja visu ierobežojumu atcelšana būtu neapdomīga un Drostens to nav aicinājis darīt.

Ministrs norādīja, ka pansionātu iemītniekiem un citiem cilvēkiem, kuriem pastāv paaugstināts risks smagi saslimt ar Covid-19, joprojām nepieciešama aizsardzība, un norādīja, ka veselības aprūpes sistēmu pašreiz pārslogojušas citas saslimšanas un ziema vēl nav beigusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti