Vācijas uzņēmums «Rheinmetall» ar Kijivu spriež par «Panther» kaujas tanku piegādi Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Vācijas aizsardzības uzņēmums "Rheinmetall" spriež par tā vismodernāko kaujas tanku un kaujas transportlīdzekļu piegādi Ukrainai, lai palīdzētu valstij aizsargāties pret nākotnes draudiem. To intervijā atzinis uzņēmuma izpilddirektors Armīns Papergers.

Vācijas uzņēmums «Rheinmetall» ar Kijivu spriež par «Panther» kaujas tanku piegādi Ukrainai
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Diseldorfā bāzētais uzņēmums jau ir veicis sarunas ar Kijivu. Papergers uzsvēris, ka Ukrainai ir jānotur savas pozīcijas šajā karā, un, kad tas būs beidzies, valstij ir nepieciešama drošība.

"Rheinmetall" izpilddirektors Papergers skaidrojis, ka uzņēmums varētu ražot transportlīdzekļus no nulles, kas nozīmē, ka nevienai valstij nebūs jānodrošina tanki no saviem krājumiem. Uzņēmums arī ir gatavs Ukrainā pēc kara beigām izveidot vietu "Panther" iekārtu montāžai, ja vien Vācijas valdība apstiprinās nepieciešamās eksporta licences.

"Panther" būtu nozīmīgs Ukrainas spēku smagā bruņojuma uzlabojums.

"Rheinmetall" uzsver, ka tankam, kas joprojām tiek izstrādāts un ar kuru vēlāk paredzēts aizstāt galveno kaujas tanku "Leopard 2", ir lemts kļūt par pagrieziena punktu nākotnes kaujas laukos.

KONTEKSTS:

Rietumu sabiedrotie februāra sākumā solīja kārtējo militāro palīdzību Ukrainai. Tas noticis laikā, kad Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis turpina mēģinājumus iegūt sarežģītākus un smagākus ieročus. 

ASV apstiprināja militārās palīdzības paketi Ukrainai 2,2 miljardu dolāru apmērā, kurā cita starpā pirmo reizi iekļautas augstas precizitātes raķetes "GLSDB", kas spēj trāpīt mērķiem 150 kilometru attālumā. Līdz šim ASV Ukrainai piegādājušas raķetes, kas spēj sasniegt mērķus tikai 80 kilometru attālumā.

Pēc tam, kad vairākas rietumvalstis vienojās piegādāt Ukrainai ilgi prasītos tankus "Leopard", lai spētu aizstāvēties pret Krievijas iebrukumu, Ukrainas prezidents norādījis, ka situācija valstī joprojām ir ļoti smaga un sabiedrotajiem būtu jādomā par militāro piegāžu paātrināšanu, turklāt jādomā par aizvien jauniem bruņojuma veidiem.

Rietumvalstis arvien aktīvāk sāk spriest par iespējamo iznīcinātāju piegādēm Ukrainai, taču jau tagad ir vērojamas viedokļu atšķirības. Noraidošu pozīciju ieņem Vācija. Viens no galvenajiem argumentiem – nevēlēšanās izraisīt karu starp Krieviju un NATO valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti