Vācijas tiesa noraida zemnieku prasību pret Merkeles klimata politiku

Vācijas tiesa ceturtdien noraidījusi prasību, ko pret kancleres Angelas Merkeles klimata pārmaiņu mazināšanas politiku bija iesniegušas trīs zemnieku ģimenes un vides aktīvistu organizācija "Greenpeace".

Prasības iesniedzēji vēlējās, lai valdībai par juridiski saistošu tiktu padarīts 2007.gadā deklarētais klimata politikas mērķis, no kura tā jau atteikusies, līdz 2020.gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju par 40%, salīdzinot ar 1990.gada līmeni.

Kā prasības iesniedzējiem sacīja tiesnesis Hanss Ulrihs Martike, viņš neuzskata, ka valdības centieni mazināt klimata izmaiņu sekas būtu nepietiekami, piebilstot, ka, ņemot vērā nesen izziņotos plānus, kuru mērķis ir samazināt Vācijas "oglekļa dioksīda pēdu", viņu prasība uzskatāma par pārmērīgu.

Kā tiesā skaidroja zemnieku ģimenes, tās esot cietušas valdības bezdarbības dēļ.

Temperatūras pieauguma, krusas, ekstrēmu lietusgāžu un plūdu dēļ jau cietušas ražas, savukārt kaitēkļiem klimata izmaiņu dēļ uzlabojušies dzīves apstākļi, un tas atstāj negatīvas sekas uz zemnieku dzīves kvalitāti, viņi skaidroja.

Kā norādīja Vācijas Vides ministrija, ceturtdienas lēmums noraidīt zemnieku prasību nenozīmē, ka centienos cīnīties ar klimata izmaiņām būtu pieredzēta neveiksme.

"Šodien tika atrisināti tiesiskie jautājumi, nevis politiskie," norādīja ministrijas pārstāvis sakariem ar presi. "Prasības iesniedzējiem un valdībai ir viens un tas pats mērķis - klimata politika, kas ļautu Vācijai sasniegt tās klimata mērķus".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt