Vācijas specdienesta darbinieks nemanāmi kļuvis par radikālu islāmistu

Vācijā aizturēts pretizlūkošanas dienesta Konstitūcijas aizsardzības biroja darbinieks, kuru  tur  aizdomās par slepenas informācijas atklāšanu un teroraktu plānošanu. Kolēģi secinājuši, ka viņš nemanīti radikalizējies pats. 

Biroja priekšnieks Hanss Georgs Māsens atzinis, ka viņa vadītā organizācija - kā ikviena izlūkošanas aģentūra - ir ārvalstu dienestu, ekstrēmistu un teroristu iefiltrēšanās mēģinājumu mērķis. Šajā gadījumā tomēr esot darīšana ar  cilvēku, kurš nemanīti radikalizējās pats savā personīgajā apkārtnē.

“Mēs veicām sistemātisku drošības pārbaudi, iztaujājot piecas saistītās personas. Pārbaudījām visus reģistrus. Atklājās, ka kārtīgs ģimenes tēvs, kas labi pildīja pienākumus dienestā, ir radikālais islāmists, kas regulāri izpaudies specifiskos interneta forumos,” sacīja Māsens.  

Vācijas parlamenta sociāldemokrātu frakcijas deputāti trešdien, 30.novembrī,  aicināja veikt izmeklēšanu, kādēļ, neskatoties uz drošības pasākumiem, islāmists tomēr tika pieņemts darbā.

Žurnāls "Der Spiegel" vēsta, ka 51 gadu vecais  četru bērnu tēvs sācis darbu  birojā  pirms pusgada. Izmantojot pseidonīmu, viņš aktīvi darbojies ekstrēmistu tīmekļa vietnēs, atklājis slepenu informāciju, tostarp par plānotajām operācijām pret  radikāļiem. Tāpat viņš prātojis, vai nevajadzētu par godu Allāham uzspridzināt dienesta ēku Ķelnē. 

Vīrietis pirms diviem gadiem pārgājis islāmā, taču par to nesot zinājusi pat viņa ģimene. Konstitūcijas aizsardzības birojā norāda,  ka bijušais kolēģis neesot veicis konkrētus sagatavošanās darbus, lai savus draudus realizētu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti