Vācija un Irāna grasās ievērojami palielināt tirdzniecības sakarus

Līdz ar ekonomisko sankciju atcelšanu pret Irānu Vācija ir nolēmusi ievērojami palielināt tirdzniecības un biznesa sakarus ar Irānu.

Tieši ar šādu mērķi svētdien trīs dienu vizītē kopā ar biznesa delegāciju Irānā ierodas Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriels. Viņš ir arī ekonomikas un enerģētikas ministrs un Teherānā ieradīsies ar rūpniecības sektora un zinātnes pārstāvjiem, norādīja viņa vadītā ministrija.

Viņa vizīte seko tikai dažas dienas pēc vēsturiskās kodolvienošanās noslēgšanas ar Irānu. Apmaiņā pret kodolprogrammas ierobežošanu tiks atceltas starptautiskās sankcijas, kas noteiktas pret 78 miljonu iedzīvotāju lielo valsti. Irānai ir pasaulē ceturtās lielākās naftas un otrās lielākās dabasgāzes rezerves.

Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministrija norāda, ka valsts industrijā ir „liela interese [..] par ekonomisko attiecību normalizēšanu ar Irānu.”

Starptautisko sankciju dēļ Vācijas un Irānas divpusējās tirdzniecības apjoms pēdējos gados nokritās vairāk nekā divas reizes līdz aptuveni diviem miljardiem eiro pērn.

Vācijas Rūpniecības federācijas vadītājs Ulrihs Grillo prognozējis, ka tuvākajos gados divpusējās tirdzniecības apjoms var pieaugt līdz vairāk nekā 10 miljardiem eiro gadā. Viņš norāda, ka Irānai ir nepieciešams modernizēt industriālo infrastruktūru, it īpaši naftas sektorā, bet tas Vācijas uzņēmumiem piedāvā „liela tirgus iespējas.”

Irānas Naftas ministrija paziņojusi, ka šim sektoram, kur attīstība sankciju dēļ cietusi pēdējos 10 gadus, ārvalstu investīcijās plāno piesaistīt līdz 100 miljardiem ASV dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti