Vācijā novērsts potenciāls terorakts

Kaut arī džihādistu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts” ir praktiski iznīcināts, rietumvalstīm aizvien jācīnās ar grupējuma piekritējiem un viņu radīto potenciālo uzbrukumu risku. Vācijas policija uzrauga vairākus valstī dzīvojošos islāmistu radikāļus, un, laikus reaģējot, likumsargiem nupat izdevies novērst plānoto teroraktu.

Vācijas policija veikusi reidus islāmistu aprindās Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē. Kā atklāja policijas amatpersonas, likumsargu rīcībā bijusi informācija par iespējamu uzbrukuma gatavošanu.

“Pavisam nesen, un tas ir iemesls, kāpēc iejaucāmies tieši tagad, mēs saņēmām slepenu informāciju, kas mums lika noprast, ka uzbrukums ir neizbēgams,” atklāja kriminālpolicijas priekšnieks Klauss Štefans Bekers.

Policija pārmeklēja vairākus dzīvokļus Ķelnē un Dīrenē un aizturēja sešus cilvēkus. Viens no viņiem ir 30 gadus vecs libāniešu izcelsmes berlīnietis, kas pārgājis islāma ticībā un vairākus gadus atradies policijas redzeslokā kā potenciāls risks sabiedrībai.

Operācijā veikta, reaģējot uz informāciju, kas saņemta no drošības struktūrām. Kratīšanās meklēti pierādījumi iespējamai konkrēta uzbrukuma plānošanai.

“Mums vēl nav ierosinātu kriminālprocesu, jo mums nav nepieciešamo pierādījumu. Taču mums bija jārīkojas agrīnā posmā, jo arestētie, pēc visa spriežot, plānojuši uzbrukumu,” informēja Ķelnes policijas priekšnieks Uve Jākobs.

Reidos iegūtie dati vēl tiek analizēti, taču Vācijas varas iestādes uzsver, ka ar īstenoto policijas operāciju ir izdevies novērst teroraktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti