Vācijā aizturēti galēji labējas «teroristu grupas» locekļi par uzbrukuma plānošanu parlamentam

Vācijas policija trešdien visā valstī veica reidus un aizturēja 25 galēji labējas "teroristu grupas" locekļus, kuri tiek turēti aizdomās par uzbrukuma plānošanu parlamentam, paziņoja federālie prokurori.

Vairāk nekā 3000 policistu pārmeklēja vairāk nekā 130 īpašumus, ko Vācijas mediji raksturo kā vienu no lielākajām policijas akcijām, kāda valstī jebkad ir bijusi.

Reidi bija vērsti pret kustības "Reichsbürger" ("Reiha pilsoņi") locekļiem, kuri tiek turēti aizdomās par "konkrētu sagatavošanos, lai ar nelielu bruņotu grupu vardarbīgi iekļūtu Vācijas parlamentā", teikts prokuroru paziņojumā.

Aizturētie tiek apsūdzēti par "teroristu grupējuma izveidošanu vēlākais līdz 2021. gada novembra beigām, kas bija izvirzījis sev mērķi gāzt pastāvošo valsts kārtību Vācijā un aizstāt to ar savu valsti". Sazvērnieki vēlas atjaunot Vācijas impēriju.

Svarīga loma šajos plānos bijusi vācu aristokrātam princim Heinriham XIII, kurš ir viens no arestētajiem.

Prinča Heinriha senči līdz monarhijas gāšanai 1918. gadā valdīja daļā no Tīringenes federālās zemes.

Divi no 25 cilvēkiem aizturēti ārvalstīs – Austrijā un Itālijā.

Prokurori paziņoja, ka aizdomās par "dalību teroristu organizācijā" aizturēti 22 Vācijas pilsoņi. Aizdomās par organizācijas atbalstīšanu aizturēti vēl trīs cilvēki.

Aizturēto vidū ir arī Krievijas pilsone Vitālija B., kuras uzdevums esot bijis uzturēt kontaktus ar Krievijas varas pārstāvjiem.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs gan noliedzis jebkādu Krievijas saistību ar šo sazvērnieku grupējumu, uzsverot, ka tā ir Vācijas iekšējā lieta.

"Reichsbürger" kustībā ietilpst neonacisti, sazvērestības teoriju piekritēji un ieroču entuziasti, kas noraida mūsdienu Vācijas republikas leģitimitāti.

"Reichsbürger" pēdējos gados ir kļuvuši arvien radikālāki un tiek uzskatīti par pieaugošu drošības apdraudējumu.

Tiek uzskatīts, ka bijušie karavīri ir nesen izveidotās teroristu grupas dalībnieku vidū, paziņoja federālie prokurori.

Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmanis sacīja, ka demokrātija ir jāsargā, piebilstot, ka kopš šī rīta notiek liela pretterorisma operācija.

Federālais prokurors izmeklē aizdomās turēto teroristu tīklu, tviterī paziņoja Bušmanis. Vienu policijas aizturēto personu prokurori identificēja kā tiesnesi un bijušo galēji labējās partijas “Alternatīva Vācijai” likumdevēju. Partija arvien biežāk ir nonākusi Vācijas drošības dienestu redzeslokā saistībā ar tās saiknēm ar ekstrēmistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti