Pusdiena

EK aizdomas par dāsnām nodokļu atlaidēm franču gāzes grupai «Engie»

Pusdiena

Pusdiena 21.09.2016

Uzlidojumā ANO humānās palīdzības konvojam Sīrijā nogalina vismaz 10 cilvēkus

Uzlidojumā ANO humānās palīdzības konvojam Sīrijā nogalina vismaz 10 cilvēkus

Sīrijā noticis gaisa uzlidojums ANO humānās palīdzības konvojam un bojā gājuši vairāk nekā 10 cilvēki. Apvienotās Nācijas brīdina, ka tas var būt uzskatāms par kara noziegumu. Uzbrukums notika tikai dažas stundas pēc tam, kad vakar vakarā sabruka septiņas dienas ilgušais pamiers. Otrdienas rītā gaisa uzlidojumi un artilērijas apšaudes jau atsākušas vairākās Sīrijas kauju frontēs.

Gaisa uzlidojums Apvienoto Nāciju humānās palīdzības konvojam notika pirmdien vēlu vakarā. ANO paziņoja, ka iznīcinātās vismaz 18 kravas automašīnas konvojā, kurā kopumā bija 31 transportlīdzeklis.

Konvojs bija ceļā, lai piegādātu humāno palīdzību grūti sasniedzamajai Orumalkubras pilsētai Alepo provincē. Gaisa triecieni notikuši pie Sīrijas Arābu Sarkanā Pusmēness centra uz rietumiem no Alepo pilsētas.

12 Sarkanā Pusmēness brīvprātīgie un šoferi ir gājuši bojā, vēstīja aktīvistu organizācija "Sīrijas cilvēktiesību observatorija".

Savukārt ANO ģenerālsekretāra vietnieks humānās palīdzības jautājumos Stīvens O’Braiens teica, ka saskaņā ar sākotnējiem ziņojumiem bojā gājuši vai nopietni ievainoti ir „daudz cilvēku.”

Uzbrukumu nosaucot par „cietsirdīgu”, viņš brīdināja, ka, ja noskaidrosies, ka tā bija apzināta vēršanās pret humānās palīdzības organizāciju, tad tas tiktu uzskatīts par kara noziegumu.

Sīrijas cilvēktiesību observatorija paziņoja, ka par konvoja sabombardēšanu atbildīgas ir vai nu Sīrijas, vai Krievijas lidmašīnas.

ANO īpašais sūtnis Sīrijas jautājumos Stafans de Mistura paziņoja, ka „sašutums par šo uzbrukumu ir milzīgs,” norādot, ka konvojs bija devies ceļā pēc „ilga atļauju iegūšanas un sagatavošanās procesa, lai sniegtu palīdzību izolētiem civiliedzīvotājiem.”

Sašutumu pauda arī ASV, uzsverot, ka konvoja galamērķis bija zināms gan Sīrijas režīmam, gan tā sabiedrotajai Krievijai.

Uzlidojums notika tikai dažas stundas pēc tam, kad sabruka vienu nedēļu ilgušais ugunspārtraukšanas režīms Sīrijā, par kuru vienošanos bija panākušas ASV un Krievija.

Par pamiera pārtraukšanu pirmdien paziņoja Sīrijas bruņotie spēki, apsūdzot opozīcijas kaujinieku grupas par vairāk nekā 300 pārkāpumiem un ka tās nav izpildījušas „nevienu pašu” no pamiera noteikumiem.

Ugunspārtraukšanas režīms stājās spēkā pagājušajā pirmdienā, 12.septembrī, un sākotnēji kaujas Sīrijā tiešām pieklusa, tomēr aizvadītajā nedēļas nogalē situācija atkal kļuva saspringtāka.

Otrdien bombardēšana un artilērijas apšaudes Sīrijas kaujas laukos ir atsākušās. Sīrijas cilvēktiesību observatorija vēsta, ka aizvadītajā naktī uzlidojumos Alepo un pie pilsētas nogalināti vismaz 39 mierīgie iedzīvotāji. Visas pagājušajās nedēļas laikā, kad spēkā bija pamiers, bojā gāja 27 civiliedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti