Urnu skaits apbedīšanas birojos rada šaubas par oficiālo Covid-19 upuru skaitu Ķīnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Apbedīšanas urnu rindas, kas sagaida tuviniekus bēru namos Uhaņā, Hubei provincē Ķīnā, rada jautājumus, kāds patiesībā ir Covid-19 upuru skaits epidēmijas sākotnējā epicentrā. Šis apstāklis ir sašūpojis Ķīnas valdības stāstu par veiksmīgo infekcijas ierobežošanu, raksta "Japan Times".

Pilsētā, kas atrodas Ķīnas centrālajā daļā, koronavīrusa epidēmija uzplaiksnīja pērnā gada decembrī. Upuru ģimenes locekļiem šīs nedēļas sākumā astoņos Uhaņas apbedīšanas birojos tika atļauts savākt savu kremēto tuvinieku pelnu urnas. Pēc šī notikuma Ķīnas sociālajos tīklos sāka ceļot fotogrāfijas ar urnu grēdām, kuru skaits mērāms tūkstošos.

Pie kāda apbedīšanas biroja kravas automašīnas trešdien atvedušas 2500 urnu,

ziņo Ķīnas ziņu aģentūra "Caixin". Kādā citā  aģentūras publicētajā attēlā redzamas 3500 urnas, kas sakrautas uz grīdas iekštelpās. Nav gan īsti skaidrs, cik no attēlos redzamajām urnām ir pilnas. Šie fotoattēli Ķīnā ceļo brīdī, kad valsti pāršalc ziņas par vīrusa upuru skaitu Eiropā un ASV, kur tiek būvētas telšu slimnīcas un inficēto skaits ir pārsniedzis 500 000 cilvēkus, ieskaitot 24 000 bojā gājušo.

Mēģinot apbedīšanas birojus sazvanīt, sešos no astoņiem "Japan Times" reportierim atbildēja, ka nezina, cik urnu atrodas birojā, vai arī, ka nav tiesīgi šo informāciju izpaust. Divos citos birojos uz zvaniem neatbildēja. Vairākas upuru ģimenes apgalvo, ka viņām nācies gaidīt vairākas stundas, lai savāktu pelnus. 

Ķīnas valdības oficiālā statistika liecina, ka Uhaņā no vīrusa ir miruši 2535 cilvēki.

Pēc paziņojuma, ka jauni saslimšanas gadījumi pilsētā nav fiksēti, kopš janvāra spēkā esošā blokāde Uhaņā ir atcelta un kopš tā laika Ķīnas valdība ir īstenojusi vairākus diplomātiskus soļus, palīdzot citām valstīm ar medicīnas personālu un aprīkojumu.

Tomēr daļa Ķīnas iedzīvotāju par oficiālo statistiku pauž skepsi, ziņo "Japan Times". Tiek minēti gan sākotnējie varas iestāžu mēģinājumi informāciju par epidēmiju slēpt, gan apšaubīts veids, kādā tika veikta inficēto un mirušo uzskaite. Iedzīvotāji ir arī pieprasījuši disciplināri vērsties pret Uhaņas pilsētas augstākajām amatpersonām.

Tāpat ir miruši daudzi cilvēki, kuriem bija Covid-19 simptomi, tomēr testi nav tikuši veikti un tādējādi viņi nav iekļauti oficiālajā statistikā,

ziņo "Caixin". Turklāt daudzi cilvēki ir miruši  saistībā ar citām veselības problēmām, nesaņemot palīdzību pārpildītajās slimnīcās.

Kopā Uhaņā 2019. gada pēdējā ceturksnī veiktas 56 007 kremācijas, liecina Ķīnas Civilo lietu aģentūras dati. Šis skaitlis ir par 1583 lielāks nekā šai pašā periodā 2018. gadā un par 2231 lielāks nekā 2017. gadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti