Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna vadītā partija „Fidesz” uz savu ikgadējo tikšanos parasti pulcējas Rumānijas pilsētā Beile Tušnā. Dienu pirms šīs tikšanās vācu laikrakstā „Bild” Viktors Orbāns paudis savu redzējumu par pašreizējo situāciju Eiropas Savienībā.
Piemēram, Orbāns norādījis, ka pašlaik sākot dominēt tā dēvētais franču modelis, kurā vadošā loma Eiropā nonāktu Francijas rokās, bet par to maksātu Vācija. Aiz tā, visticamāk, stāv Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš vārdā gan nav nosaukts. Šādam modelim Ungārija iebilstot un nevēloties franču vadītu Eiropas Savienību. Pēc ungāru premjera vārdiem, eiropieši ir jāsadzird un pirms svarīgu jautājumu pieņemšanas gan migrācijas gan budžeta jautājumos būtu jāsagaida Eiroparlamenta vēlēšanas.
Arī sestdien, uzrunājot savus partijas biedrus, Orbāns aicināja viņus koncentrēties nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kuras būs nepieredzēti izšķirošas un kurās, viņaprāt, centrālais jautājums būs tieši migrācija. Orbāns paudis viedokli, ka
musulmaņu minoritātes pieaugums Eiropas valstīs padarīs neiespējamu kristiešu politisko partiju uzvaru vēlēšanās.
Jāatgādina, ka aprīlī Orbāns trešo reizi tika pārvēlēts amatā, savu priekšvēlēšanu kampaņu balstot tieši uz pretmigrācijas platformu. Savas nostājas dēļ Budapešta ne reizi vien ir nonākusi nopietnos konfliktos ar Eiropas Komisiju, kas ir sākusi juridisko procedūru pret Ungāriju par kopējās migrācijas politikas principu neievērošanu. Pagājušajā nedēļā Ungārija izstājās arī no ANO migrācijas pakta, paužot pārliecību, ka šāda globāla vienošanās pasaulei bīstami iedrošina cilvēku pārvietošanos.
Arī uzrunā partijas kongresā Ungārijas premjers norādīja, ka Eiropas elite ir cietusi neveiksmi un šīs izgāšanās simbols ir Eiropas Komisija, kuras dienas gan esot skaitītas. Orbāns norādījis, ka pašreizējā Eiropas Komisija ir negatīvi noskaņota pret Centrāleiropu, nevēloties pieņemt tās kristīgās saknes, bet Rietumeiropā esot ieviesta cenzūra. Rietumeiropā pastāvot liberālisms, nevis demokrātija, viņš teica, piebilstot, ka
kristīgā demokrātija pēc savas definīcijas nemaz nevarot būt liberāla.
Kā teicis Orbāns, pirms 30 gadiem ungāri esot domājuši, ka viņu nākotne ir Eiropa. Tagad viņi domājot, ka Eiropas nākotne ir tieši viņi. Proti, pēc 2019. gada vēlēšanām Eiropas veco eliti varētu nomainīt antikomunistiskā paaudze, kas ir uzticīga kristietībai.
Savā uzrunā Ungārijas premjers, kurš ir pazīstams arī ar visai prokrievisku nostāju, komentēja Eiropas Savienības attiecības ar Krieviju. Briseles politiku pret Maskavu viņš nosaucis par primitīvu. Atzīstot Baltijas valstu un Polijas pamatotās bažas par savu drošību kopējo robežu ar Krieviju dēļ, Orbans vienlaicīgi aicināja Eiropu atjaunot un atļaut tirdzniecību ar Krieviju. Atsevišķi politikas analītiķi jau norāda, ka šādi izteikumi varētu būt traktējami kā neliela piekāpšanās Polijai Višegradas grupas iekšienē.