Ukrainas spēki sākuši ofensīvu valsts dienvidos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Ukrainas bruņoto spēku pārstāvji informē, ka Ukrainas spēku vienības ir sākušas uzbrukumu vairākās frontes zonās valsts dienvidos.

Ziņas par to, ka Ukrainas bruņoto spēku vienības ir sākušas intensīvi apšaudīt okupācijas spēku pozīcijas Hersonas apgabalā un ukraiņu vienībām vairākos reģionos ir izdevies ievērojami pavirzīties uz priekšu, liekot Krieviju atbalstošajiem spēkiem bēgt, pirmdien parādījušās dažādos ukraiņu informācijas kanālos. Par uzbrukumu pastiprināšanos vēsta arī vairāki prokrieviskie "Telegram" kanāli.

Ukrainas spēki sākuši ofensīvu valsts dienvidos
00:00 / 01:47
Lejuplādēt

Hersonas apgabalā jau esot izdevies pārraut Krievijas spēku pirmo aizsardzības līniju. Tā sauktās Doneckas "tautas republikas" 109. strēlnieku pulks esot pametis savas pozīcijas.

Ukrainas spēku grupējums "Kahovka" publicējis video, kurā okupantu armijas karavīrs žēlojas, ka ukraiņi apšaudot viņu pozīcijas ar tankiem, artilēriju un aviāciju.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ukrainas spēki ar "HIMARS" iekārtām Hersonas apkaimē iznīcinājuši visus lielākos tiltus, tādēļ Krievijas armija esot zaudējusi iespēju saņemt papildspēkus un bruņojumu no Krimas.

Krievijas okupantu aktīvists Igors Strelkovs-Girkins atzinis, ka ukraiņiem izdevies neitralizēt visus stacionāros tiltus pār Dņepras upi un turpinās uzbrukumi arī pontonu tiltiem, ko veido Krievijas armija. Pēc viņa domām, Krievijas spēki šajā apvidū faktiski ir nokļuvuši slazdā.

Ukraina uzskata, ka pašlaik ir "lieliska iespēja atgūt savu teritoriju".

Ukrainas bruņoto spēku pārstāve Nataļja Humeņuka gan uzsver, ka Ukrainas interesēs nav izplatīt plašu informāciju par militāro operāciju gaitu.

"Galvenais, kas šajā brīdī ir jāsaprot, ka jebkurai militārajai operācijai ir nepieciešams klusums. Tas, ka pašlaik tādu ažiotāžu izraisa ziņas no frontes, nav pareizi," norāda Humeņuka.

"Hibrīdkara un informatīvā kara apstākļos ir jāsaprot, ka jebkādas darbības, pat ja tās ir iedvesmojošas, ir jāīsteno un tām ir jābūt loģiskam iznākumam. Un tikai tad tās būs rezultatīvas. Tāpēc – ziņa ir, tā visus ir iedvesmojusi, taču ir nepieciešams paciesties un saprast karadarbības veikšanas noteikumus un secību."

Kā paziņojis Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks, nav nekādu šaubu par to, ka Ukrainas bruņotie spēki visu izdarīs pareizi, taču arī viņš ir aicinājis rūpīgi izvērtēt izskanējušo informāciju un izvairīties no sensacionālu ziņu meklēšanas un izplatīšanas.

Podoļaks arī ironizējis, ka pašlaik dienvidu frontē Ukrainas īpašā delegācija veic "sarunas" ar Krieviju un "sarunu" gaita ir cerīga, tādēļ Ukraina gaida jaunus "kompromisus" no Krievijas puses.

Vienlaikus Hersonas apgabala vadība aicinājusi okupētajās teritorijās joprojām dzīvojošos iedzīvotājus parūpēties par savu un savu tuvinieku drošību, izveidojot ūdens krājumus un sagatavojot pirmās palīdzības aptieciņu. Tāpat iedzīvotāji aicināti doties prom no vietām, kuru tuvumā atrodas ienaidnieka militārie objekti.

Arī telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem ASV izlūkdienestos, vēsta, ka Ukrainas spēki kaujas laukā ir sākuši sagatavošanās darbus ievērojamam pretuzbrukumam. Ofensīvas laikā plānots izmantot gan sauszemes spēkus, gan kara aviāciju.

Tikmēr okupētās Krimas līderis Sergejs Aksjonovs noliedzis, ka Ukrainas dienvidos būtu vērojama jelkāda ukraiņu spēku ofensīva. Viņš apgalvo, ka tās ir Ukrainas propagandas "viltus ziņas", ko izplata "narkomānu un noziedznieku banda".

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti