Ukraina un Krievija varētu apmainīties ar gūstekņiem

Krievijas un Ukrainas amatpersonas gatavojas īstenot gūstekņu apmaiņu. No ieslodzījuma varētu atbrīvot arī pagājušā gada novembrī Azovas jūrā pie Kerčas šauruma aizturētos Ukrainas jūrniekus.

Informāciju par iespējamo gūstekņu apmaiņu medijiem sniedza Krievijas ārlietu ministra vietnieks Grigorijs Karasins. Savukārt Ukrainas ģenerālprokurora biroja pārstāvji pavēstīja, ka Kijeva varētu atbrīvot aizturēto krievu žurnālistu Kirilu Višinski.

Pirmdien, 15.jūlijā, uz Ukrainu devās arī Maskavas sūtne cilvēktiesību jautājumos Svetlana Moskalkova, lai apspriestu aizturēto personu situāciju.

Tikmēr politikas eksperti jaunumu saista ar pagājušajā nedēļā notikušo abu valstu prezidentu – Vladimira Putina un Volodimira Zelenska – pirmo tālruņa sarunu. Gan Maskava, gan Kijeva oficiāli atzina, ka tās laikā diskutēts arī par gūstekņu apmaiņu.

KONTEKSTS:

Kopš 2014.gadā Ukrainas austrumos sākās karš, tajā bojā gājuši vismaz 13 tūkstoši cilvēku. Krievija atbalsta prokremliskos separātistus, Ukraina un rietumvalstis Maskavu apsūdz par karavīru un bruņojuma sūtīšanu pāri robežai. Kremlis apsūdzības noraida.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti