Ukraina atbildēs uz Krievijas sankcijām

Ukrainas parlaments otrajā lasījumā apstiprināja likumprojektu, kas ļaus valdībai ievest atbildes sankcijas pret Krieviju. Premjers Arsēnijs Jaceņuks norādīja, ka sankcijas varētu ievest jau no 1.janvāra, vēsta raidsabiedrība BBC.

 “Mērķis ir vienkāršs – noteikt analoģiskas “spoguļattēla” sankcijas pret Krieviju,” sacīja Jaceņuks, prezentējot likumprojektu.   

Likums ļaus Ukrainas valdībai aizliegt vai ierobežot tirdzniecības operācijas ar Krieviju, atcelt tarifu kvotas un noteikt importa nodevas.  

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā ir atbilde uz Krievijas lēmumu no 1.janvāra noteikt embargo pārtikas produkcijai un apturēt brīvās tirdzniecības līguma darbību ar Ukrainu.  

21.decembrūi Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs parakstīja rīkojumu, saskaņā ar kuru Ukraina iekļauta to valstu sarakstā, kurām noteikts pārtikas  embargo.  

Jau vēstīts, ka no 2016.gada 1.janvāra spēkā stāsies Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgums. Maskava atkārtoti ir paudusi bažas, ka ES un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma rezultātā Krievijas tirgu pārplūdinās preces no ES.

Trīspusējās sarunās Briselē ES, Ukrainas un Krievijas pārstāvjiem decembrī nav izdevies panākt kopīgu vienošanos šai jautājumā. Maskava apgalvo, ka Ukrainas un ES brīvās tirdzniecības līgums kaitēs tās ekonomikai un draudējusi noteikt Ukrainai tirdzniecības ierobežojumus. Iepriekš līguma stāšanās spēkā jau bija par gadu atlikta, lai mazinātu Maskavas bažas.

Eiropas Komisija (EK) ir paziņojusi, ka otrreiz līguma stāšanos spēkā neatliks.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins jau parakstīja dekrētu par Krievijas un Ukrainas brīvās tirdzniecības līguma apturēšanu no nākama gada 1.janvāra.

2014.gada 1.jūlijā pēc Malaizijas nacionālās aviokompānijas "Malaysia Airlines" lidmašīnas notriekšanas Ukrainas austrumos pret Krievijas enerģētikas, aizsardzības un finanšu sektoriem tika noteiktas ES sankcijas . Krievija uz tām atbildēja, liedzot ievest lielāko daļu pārtikas produktu no ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti