Ukrainā ar granātmetēju uzbrukts TV kanāla ēkai; notikušo izmeklē kā teroraktu

Ukrainā kā teroraktu izmeklē pagājušajā naktī notikušo uzbrukumu ar granātmetēju telekanāla "112 Ukraina" ēkai Kijevā. Televīzijas kanāls grasījās pārraidīt ASV režisora Olivera Stouna dokumentālo filmu par Maidana revolūciju un notiekošo valstī, taču Ukrainā to kritizēja kā "Krievijas propagandas filmu". Filmā intervēts arī Krievijas prezidents. Uzbrukumā cietušais telekanāls ir saistīts ar Ukrainas politiķiem, kas tiek uzskatīti par prokremliskiem, un pret to jau iepriekš vērsušās nacionālistiski noskaņotas grupas.

ĪSUMĀ:

 • Uzbrukums ar granātmetēju Ukrainas telekanāla "112 Ukraina" ēkai notika naktī uz sestdienu.
 • Cilvēki uzbrukumā nav ievainoti, cietusi TV kanāla ēkas fasāde; pagaidām nav aizdomās turēto.
 • TV kanāls pēdējās dienās kritizēts par plāniem pārraidīt dokumentālo filmu "Atklājot Ukrainu".
 • Ukrainas ģenerālprokurors filmu raksturojis kā "Krievijas propagandas filmu".
 • TV kanāls atcēlis filmas pārraidi, lai izvairītos no iespējamām sankcijām un kriminālvajāšanas.
 • TV kanāla vadītājs aicinājis Ukrainas prezidentu "nekavējoties nosodīt kriminālās darbības" pret telekanālu.

Ukrainā ar granātmetēju uzbrukts TV kanālam; notikušo izmeklē kā teroraktuGints Amoliņš
  Uzbrukums ar granātmetēju Ukrainas telekanāla "112 Ukraina" ēkai Kijevā notika pusčetros naktī uz sestdienu. Tajā neviens cilvēks netika ievainots, ir cietusi ēkas fasāde. Pēc lādiņa izšaušanas uzbrucējs vai uzbrucēji granātmetēju atstājuši notikuma vietā.

   

  Policija notikušo raksturo kā teroraktu. Tā izvērsa īpašu operāciju Kijevā, lai mēģinātu aizturēt par uzbrukumu atbildīgo. Vienlaikus policija atzinusi, ka pagaidām nav aizdomās turēto. Visi pierādījumi un materiāli nodoti Ukrainas Drošības dienestam tālākai izmeklēšanai.

  Uzbrukums telekanāla ēkai notika dienu pēc tam, kad tas aicināja policiju aizsargāt medija žurnālistus no "nacionālradikāļiem, kas ar iebiedēšanu un draudiem mēģina ietekmēt telekanāla redakcionālo politiku".

  Nacionālistiski noskaņotas grupas jau iepriekš vērsušās pret mediju.

  Bet pēdējās dienās tas nonāca kritikas krustugunīs saistībā ar plāniem nākamnedēļ pārraidīt ASV režisora Olivera Stouna dokumentālo filmu "Revealing Ukraine" jeb "Atklājot Ukrainu". Tā ir par 2014. gada Maidana revolūciju, kuras rezultātā tika gāzts prokremliski noskaņotais prezidents Viktors Janukovičs, un notikumiem valstī pēdējos gados.

  Ukrainā filmu kritizē kā tādu, kas Maidanu un notikumus Ukrainā attēlo caur Kremļa prizmu. Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko dokumentālo filmu raksturoja kā "Krievijas propagandas filmu". Viņš brīdināja, ka tās pārraidīšanā iesaistītie tiks izsaukti uz iztaujāšanu.

  Lai komentētu Ukrainā notikušo, filmā intervēts Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kā arī prokremliski noskaņotais Ukrainas politiķis Viktors Medvedčuks.

  Ar Medevečuka vārdu saista arī pagājušās nakts uzbrukumā cietušo telekanālu "112 Ukraina". Proti, viņa tuvs līdzgaitnieks ir televīzijas kanāla īpašnieks ir Tarass Kozaks. Kozakam pieder arī citi telekanāli – "ZIK" un "NewsOne". Pēdējais nesen plānoja teletiltu ar Krievijas valsts televīziju "Rossija 1". Tas Ukrainā izraisīja plašu skandālu.

  Pēc uzbrukuma ar granātmetēju telekanāls "112 Ukraina" tagad ir atcēlis dokumentālās filmas pārraidi, norādot, ka vēlas izvairīties no iespējamām sankcijām un kriminālvajāšanas.

  Bet televīzijas kanāla vadītājs Jegors Benkendorfs paziņojumā vērsās pie Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska, viņu aicinot "nekavējoties nosodīt kriminālās darbības" pret telekanālu. Viņš piebilda, ka Ukrainas varasiestādēm ir "skaidri un izlēmīgi jānorāda, ka neviens nedrīkst izmantot spēku pret medijiem Ukrainā".

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti