Ugunsgrēka dēļ apturēts reaktors Beļģijas AES

Beļģijā ugunsgrēka dēļ piektdienas vakarā automātiski apturēts Tianžas atomelektrostacijas pirmais reaktors, vēsta vietējie mediji.

Ugunsgrēks izcēlies AES daļā, kas nav saistīta ar kodolreaktoriem. Incidenta dēļ nav cietuši strādnieki, sabiedrība vai vide, paziņoja AES operators "Electrabel".

Tianža atrodas aptuveni 70 kilometrus uz rietumiem no Vācijas robežpilsētas Āhenes.

Šonedēļ pēc divu gadu pārtraukuma atkal tika iedarbināts AES otrais reaktors, neskatoties uz kaimiņvalsts Vācijas amatpersonu iebildumiem, kas šādu lēmumu nosaukušas par bezatbildīgu.

"Electrabel" paziņoja, ka reaktors iedarbināts "pilnīgā drošībā".

Tianžas AES jau sen tiek kritizēts kā drauds drošībai un Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes vides ministrs Johaness Rammels to nesen nosauca par "brūkošu reaktoru" un apsūdzēja Beļģijas amatpersonas "krievu ruletes spēlēšanā".

Trīs Tianžas AES reaktori iedarbināti laikā no 1975. līdz 1985.gadam, sākotnēji paredzot, ka tie darbosies 30 gadus. 2003.gadā pieņemts likums atļāva to darbības laiku pagarināt līdz 40 gadiem, bet 2012.gadā Beļģijas valdība pieņēma lēmumu, ka šīs spēkstacijas pirmais reaktors var darboties līdz 2025.gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti