Tuskam jāliecina izmeklēšanā par vienošanos starp Polijas un Krievijas izlūkdienestiem

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ieradies dzimtenē, lai sniegtu liecības izmeklēšanā par vienošanos starp Polijas un Krievijas izlūkdienestiem. Varšavas dzelzceļa stacijā Tusku sagaidīja gan atbalstītāji, gan pretinieki, radot diezgan saspringtu atmosfēru.

Izmeklēšana saistīta ar notikumiem īsi pirms 2010. gada Smoļenskas aviokatastrofas, kurā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un virkne citu augstāko valsts amatpersonu.

Tusks tajā laikā ieņēma premjerministra amatu. Tāpēc viņam būs jāliecina lietā, kurā tiek izmeklēta tolaik noslēgta vienošanās starp Polijas militāro pretizlūkošanu un Krievijas Federālo drošības dienestu. Plašāka oficiāla informācija par izmeklēšanu netiek sniegta, ņemot vērā, ka tā skar valsts drošības intereses.

Polijas mediji iepriekš ziņoja, ka vienošanās varētu būt bijusi par sadarbību saistībā ar Polijas karavīru un tehnikas transportēšanu mājās no Afganistānas. Tās laikā, iespējams, Krievijas drošības dienesta aģentiem ļauts netraucēti apmeklēt Polijas pretizlūkošanas štābu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti