Rīta Panorāma

Grupas “Dzelzs vilks” jaunā albuma “Jauni” atklāšanas koncerts Rīgā

Rīta Panorāma

Šonedēļ Alūksnē otrais rallija posms «Rallijs Alūksne»

Turpinās Parīzes Dievmātes katedrāles vitrāžu atjaunošana

Turpinās Parīzes Dievmātes katedrāles vitrāžu atjaunošana

Meistari Francijā turpina postošajā ugunsgrēkā 2019. gadā degušās Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu. Viens no sarežģītākajiem un uzdevumiem ir unikālo vitrāžu restaurācija.

"Darbā ir divi posmi. Šajā darbnīcā mēs gatavojamies atjaunot apmēram 50 kvadrātmetrus. Otrā posma ietvaros mēs plānojam uz vietas attīrīt no putekļiem apmēram 300 kvadrātmetrus katedrāles lejas daļas kapelās, kā arī veikt augšstāvā sīko detaļu tīrīšanu," sacīja kompānijas "Atelier Vitraux Imbert" pārstāvis Oļegs Imberts.

Deviņi uzņēmumi atbildīgajam uzdevumam tika izvēlēti konkursa kārtībā, un viens no tiem atrodas Francijas dienvidu pilsētā Marseļā.

Sabojātās vitrāžas un logu konstrukcijas nogādā darbnīcā, un meistari tās sākotnēji notīra un apzina bojājumus. Iespēju robežās tiek saglabātas oriģinālās detaļas, bet, ja tas nav iespējams, jāizgatavo analogas krāsas stikla fragmenti un svina stiegrojums. Darbs prasa milzīgu rūpību un pacietību, taču rezultāts iespaido.

Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka ir milzīgs gods iesaistīties visai valstij nozīmīgajā projektā, taču arī citi projekti tiek īstenoti ar tādu pašu atbildības sajūtu. Tiek darīts viss iespējamais, lai atjaunoto katedrāli varētu atklāt jau nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti