Turcijas prezidents centīsies risināt strīdu starp Kataru un pārējām Persijas līča valstīm

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans otrdien, 14.novembrī, vizītē Kuveitā apspriedīs risinājumu piecu mēnešu strīdam starp Kataru un tās Persijas līča arābu kaimiņvalstīm. Plānots, ka pēc tam viņš apmeklēs Kataru, kas ir Ankaras sabiedrotā un kurā atrodas arī Turcijas militārā bāze.

Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina un Ēģipte, kā arī Jemena un citas apkārtējās kaimiņvalstis kopš 5.jūnija samazināja diplomātiskās attiecības un uzsāka transporta, ūdens un gaisa ceļu blokādi pret Kataru. Tās norāda, ka Katara atbalsta reģionālos pretiniekus – Irānu, kura apsūdzēta terorisma atbalstīšanā. Tāpat tiek norādīts, ka arī pašā Katarā atrodas vismaz 59 cilvēki un 12 labdarības organizācijas ar iespējamo "saistību ar terorismu".

Doha šos pārmetumus uzskata par nepamatotiem, noraidot visas tai izvirzītās apsūdzības. Tā vietā Katara ir mēģinājusi piesaistīt pasaules valstu uzmanību, lai šādā veidā izdarītu spiedienu pret blokādes īstenotājiem, taču šie centieni nav bijuši sekmīgi.

Divas no tām, kas aktīvi iesaistījās mediācijas procesā, bija Kuveita un Amerikas Savienotās Valstis. Arī viņu mēģinājumi atrisināt strīdu beidzās bez rezultāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti