Turcija, iespējams, iegādāsies otru Krievijas raķešu sistēmu

Par spīti NATO un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) izteiktajiem iebildumiem, Turcija apsver iespēju iegādāties otru Krievijas raķešu sistēmu. Tā intervijā  amerikāņu raidorganizācijai "CBS News" paudis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Erdogans intervijā sacīja, ka Turcijai neesot dota iespēja iegādāties amerikāņu ražotās raķetes "Patriot". Un ASV neesot piegādājušas slepenās lidmašīnas F-35, neskatoties uz to, ka saņēmušas 1,4 miljardu dolāru maksājumu.

"Neviens to nevar aizkavēt. Ja jūs man nedosiet raķetes, es aizsardzības sistēmas iegādāšos no citām valstīm. Un NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs pats ir teicis, ka partneri savas aizsardzības sistēmas var iegādāties, kur vēlas," sacīja Erdogans.

NATO dalībvalsts Turcija tika izslēgta no programmas F-35, un tās aizsardzības amatpersonas saņēma sankcijas pēc tam, kad tā iegādājās Krievijā ražoto pretraķešu aizsardzības sistēmu.

ASV stingri iebilst pret Krievijas sistēmu izmantošanu NATO un apgalvo, ka tā rada draudus. Tomēr Turcija apgalvo, ka šīs sistēmas var izmantot neatkarīgi, neintegrējot NATO sistēmās, un tāpēc tās nerada risku.

Pagājušajā gadā ASV saskaņā ar 2017. gada likumu, kas vērsts uz Krievijas ietekmes samazināšanu, uzlika sankcijas Turcijai par sistēmu iegādi. Šis solis bija pirmā reize, kad šis likums tika izmantots, lai sodītu amerikāņu sabiedroto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti