Turcija draud ar jaunu bēgļu straumi no Sīrijas

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans brīdinājis Eiropu, ka tā jutīs bēgļu vilni no Sīrijas, ja nenorims kara darbība Idlibas provincē. Erdogans norādījis, ka Turcija viena nespēs uzņemt jaunu cilvēku pieplūdumu.

Vardarbība Idlibā nenorimst jau vairākus gadus, bet tagad tā ir saasinājusies, jo Idliba tiek uzskatīta par pēdējo nemiernieku zonu Sīrijā, ko Sīrijas valdība grib atkarot.   

Raķetes, bumbas, šāviņi - tā ir Idlibas provinces ikdiena kopš Sīrijas kara sākuma. Taču pēdējie mēneši kļuvuši īpaši asiņaini. Šī vieta tiek uzskatīta par pēdējo nemiernieku bastionu, ko intensīvi tagad bombardē Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēki kopā ar sabiedroto Krieviju.

Nespējot izturēt kara šausmas, kopš septembra provinci pametuši desmitiem tūkstoši cilvēku, kuri glābiņu meklē kaimiņos Turcijā.

Turcija jau šobrīd izmitina vairākus miljonus Sīrijas bēgļu, un prezidents Erdogans nācis klajā ar brīdinājumu, ka valsts vairāk palīdzēt nespēs un tāpēc Eiropai būs jārēķinās ar jaunu Sīrijas bēgļu pieplūdumu.

“Turcija vairs nevar uzņemt jaunus bēgļus no Sīrijas. Kopš slaktiņa Idlibā uz Turcijas robežu devušies ap 80 000 cilvēku. Ja vardarbība Idlibā nebeigsies, šis skaits vēl pieaugs. Tas nozīmēs, ka Turcija viena vairs ar to netiks galā un tā būs problēma jau visai Eiropai, īpaši Grieķijai,” brīdināja Erdogans.

Erdogans arī aicinājis Eiropas Savienību nevis pārmest Turcijai, bet gan aktīvāk iesaistīties, lai pārtrauktu vardarbību Idlibā. Glābēju organizācijas ziņo, ka apšaudīti un bombardēti tiek gan ciemati, gan ceļi, pa kuriem cilvēki ar ģimenēm un iedzīvi cenšas pamest posta vietu.

ANO arī nosodījusi Krieviju, ka tā bombardē ne tikai nemiernieku pozīcijas, bet arī ANO atbalstītās slimnīcas un skolas, ko noliegusi gan pati Krievija, gan Sīrijas oficiālā armija.

Ap miljona Sīrijas bēgļu jau tagad dzīvo īpašās nometnēs tuvu Turcijas robežai, bet, kā ziņo cilvēktiesību organizācijas, nometnes ir pārslogotas  un vairs nespēj uzņemt jaunpienācējus.

Eiropas Savienība līdz šim atbalsta Turciju finansiāli apmaiņā pret to, ka Turcija uzņem un izmitina Sīrijas bēgļus. Taču Erdogans norādījis, ka vēl gaida vismaz sešu miljardu eiro lielu finansiālu palīdzību.

Savukārt Eiropas Savienība un ASV kritizē Turciju par tās  iebrukumu Sīrijas ziemeļdaļā, vēršoties pret kurdu kaujiniekiem, sakot, ka tā vēl vairāk destabilizē situāciju pilsoņkara plosītajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti