Trīspadsmit dienas pēc zemestrīcēm glābēji Turcijā no ēkas drupām izvilkuši trīs izdzīvojušos

Šorīt Turcijā glābējiem no zemestrīcēs sagrautas ēkas drupām izdevās izvilt vēl trīs izdzīvojušos, tostarp arī bērnu. Tas notika trīspadsmit dienas pēc 6. februārī pieredzētajām spēcīgajām zemestrīcēm Turcijas dienvidaustrumos un Sīrijas ziemeļrietumos.

Līdz šim ir apstiprināta vairāk nekā 45 tūkstoš cilvēku bojāeja zemestrīcēs. Simtiem tūkstoši cilvēku ir palikuši bez mājām, un viņiem ir nepieciešama palīdzība. Turcijas varasiestādes lēš, ka tuvākajā laikā zemestrīču vissmagāk cietušajos reģionos būs jānojauc aptuveni 74 tūkstoši ēku, kuras uzskata par nedrošām.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents atzinis, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti