Tramps tomēr publiski apliecina cieņu mirušajam ASV senatoram Makeinam

Amerikas Savienoto valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps apliecinājis cieņu sestdien mirušajam senatoram Džonam Makeinam. Mediji un iedzīvotāji viņu iepriekš kritizēja par nevēlēšanos publiskot oficiālu paziņojumu.

Trampa paziņojumā norādīts, ka, neraugoties uz  domstarpībām par politiku, viņš ciena senatora Džona Makeina kalpošanu valstij. Par godu viņam arī parakstīts norādījums nolaist pusmastā līdz Makeina bēru dienai virs Baltā nama un visām sabiedriskajām ēkām, kā arī armijas iestādēm un vēstniecībām novietotos karogus.

Tramps arī informēja, ka viceprezidents Maiks Penss teiks runu piektdien Kapitolijā paredzētajā Makeina piemiņas ceremonijā.

Cieņu mirušajam senatoram un līdzjūtību senatora tuviniekiem pirmdien, 27.augustā, pauda arī prezidenta meita un padomniece Ivanka Tampa. Viņa uzsvēra, ka Makeins bija patriots, kurš 60 gadus kalpoja valstij. Nācija un visa pasaule sēro par patiesa varoņa aiziešanu mūžībā.

Prezidentam Trampam bija saspīlētas attiecības ar Makeinu, un abi politiķi nereti kritizēja viens otru. Pēc senatora nāves Tramps sociālajā tīklā “Twitter” izteica līdzjūtību senatora ģimenei. Tomēr prezidenta palīgu sagatavoto Baltā nama paziņojumu saistībā ar Makeina paveikto valsts labā neļāva publicēt, lai gan Baltā nama preses sekretāre un Baltā nama aparāta vadītājs centās prezidentu pārliecināt par pretējo.

Tomēr, pieaugot spiedienam un kritikai par Trampa pausto necieņu, ASV prezidents nāca klajā ar oficiālu paziņojumu, kurā sacīja, ka

“Visas mūsu sirdis un lūgšanas tiek veltītas senatora Makeina ģimenei. Neraugoties uz mūsu attiecībām, mēs ļoti cienām, ko senators Makeins ir izdarījis mūsu valsts labā. Paldies par to,” teikts paziņojumā.

ASV publiskota arī Makeina atvadu vēstule, ko politiķis veltījis amerikāņu tautai. Tajā viņš pauž pārliecību, ka ASV pārvarēs radušās grūtības. Makeins vēstulē aicinājis nekrist izmisumā pašreizējo grūtību dēļ, bet ticēt Amerikas diženumam.

Viņš norādījis, ka ASV ir jātiek pāri izaicinājumu pilnajam laikam, neslēpjoties no vēstures.

ASV mediji Makeina vēstuli novērtējuši kā asu kritiku Trampa administrācijai.

KONTEKSTS:

Sestdien 81 gada vecumā miris ASV republikāņu senators Džons Makeins, kurš savulaik kandidējis arī ASV prezidenta vēlēšanās. Baltijā viņu atcerēsies kā draugu un aktīvu drošības un neatkarības aizstāvi. Līdzjūtību mirušā senatora radiniekiem izsaka daudzi ietekmīgi pasaules politiķi un iedzīvotāji.

Pēdējos gados Makeins stingri atbalstīja Baltijas valstis, Ukrainu un Gruziju. Viņš viesojies arī Latvijā. Senators mudināja īstenot stingru nostāju pret Vladimira Putina vadīto Krieviju. Jūlijā notikušo Trampa tikšanos ar Putinu Makeins sauca par traģisku kļūdu, jo “Tramps tajā nevēlējās nostāties pret Putinu”.

Mediji iepriekš ziņoja, ka Tramps noraidījis savu palīgu sagatavoto paziņojumu, kurā būtu godināts Makeina veikums, un līdzjūtību Makeina tuviniekiem izteica tikai sociālās saziņas vietnē "Twitter". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti