Tramps noliedz citu valstu nosaukšanu rupjos vārdos

ASV prezidents Donalds Tramps noliedz medijos izskanējušās ziņas, ka viņš Haiti, Salvadoru un Āfrikas valstis nosaucis par “sūdu bedres valstīm”, raksta AFP.

“The Washington Post” iepriekš, atsaucoties uz kādu anonīmu avotu, rakstīja, ka Tramps tikšanās laikā Baltajā namā ar likumdevējiem, izteicis neizpratni, “kāpēc visi šie cilvēki no savām “sūdu bedru valstīm” brauc uz šejieni [ASV]?”.

Šie izteikumi izpelnījās plašu uzmanību visā pasaulē. “Atvainojos, taču nav cita vārda kā “rasists”,” žurnālistiem notikušo komentēja Apvienoto Nāciju pārstāvis Ruperts Kolvils.

Izteikumi, kurus Tramps noliedz, izskanējuši diskusijās par to, vai jāierobežo imigrantu iespējas uz ASV vest savus ģimenes locekļus un par to, vai ir jāievieš izmaiņas “zaļās kartes” izsniegšanā.

Tramps bildis, ka ASV labprāt savā valstī redzētu imigrantus no tādām valstīm kā Norvēģija.

Piektdienas, 12. janvāra, rītā Tramps gan kategoriski noraidījis, ka būtu kādu apvainojis. “Es šādus vārdus neteicu,” pauda ASV prezidents.

Šī nav pirmā reize, kad Trampa iespējamie vai pierādītie izteikumi ir radījuši vētru sabiedrībā. Vēl ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā plašu ievērību guva viņa izteicieni par sievietēm un konkurenti uz prezidenta amatu Hilariju Klintoni.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti